Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyomírtót vegyek és...

Milyen gyomírtót vegyek és mikor alkalmazzam?

Figyelt kérdés

Szeretnék szamócákat telepíteni egy adott helyre viszont borzasztóan sok nagyon mélyen gyökerező gyom van a területen

Milyen fajtát kellene vennem és mikor kell használnom?


2023. szept. 6. 02:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg úgy működne hogy egy totális gyomírtás teljes egészében mindent leírtok és utána betelepítem a szamócát és talajtakarás?
2023. szept. 6. 02:45
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez eseteben most ősszel leírtsam és oda telepítsem már a szamócát vagy majd csak tavasszal?
2023. szept. 6. 02:46
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Felejtsd el a gyomirtót. Vágd le a gazt, takard le fóliával, kartonnal nem kap fényt kipusztul. Tavasszal elülteted a szamócát és körbetakarod. Lesz pár szál gaz, de nem fertőzöd a talajt vegyszerel (ami valószínű rákkeltő)
2023. szept. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, még most gyomirtózd le amíg van megfelelő levélfelülete a gyomoknak (a totálgyomirtó csak levélen keresztül szívódik fel)


Most legyomirtózod, 3-4 hét múlva mikor már minden szépen elszáradt, alaposan felrotálod a területet, utána már lehet is ültetni.


Bár lehet hogy jobb lenne inkább kora tavasszal.


Én idén takarítottam ki egy nagyon erősen fenyércirkos, aprószulákos területet.

Tavasszal szépen elműveltem, majd vártam hogy gyomosodjon.

Mikor már 70-80cm magas volt a gaz, alaposan legyomirtóztam.

Majd 2 hónappal később mikor újból kihajtott, megint legyomirtottam.

Most egy hónapja volt a harmadik kezelés, ami már csak foltozás volt mert ekkorra már tényleg csak egy egy szál hajtott ki itt ott.

2023. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyomirtó: rövid i.

[link]

Ha már jövőre akarsz termést, akkor mielőbb végezd el a gyomirtást. Az epret igazából már most kellene ültetni, hogy jól megerősödjön, és rendes termésed legyen. De ha megfelelő nagy földdel ülteted át, nem csupasz gyökérrel, akkor még később is jó lesz.

Az évelő gyomokat nem zavarja különösebben a talajtakarás. Van annyi tartalékuk a gyökerekben, hogy a takarás alatt megkeresik az epernek vágott réseket, és ott kibújva, túlnövik az epret. Ha könnyű anyaggal, pl. nejlonnal takarod, akkor egyszerűen felnyomják a takarást. (Saját tapasztalat, több, mint 10 évig termeltem síkfóliával...) Fekete fólia úgy felmelegszik meleg időben, hogy nem tudsz hozzáérni, és az eper levelei is megégnek tőle. Ezért is használnak pl. a dinnyések a dinnye alá világoszöld v. lila fóliát, ami lassítja a gyomok fejlődését, bár kipusztulni semmi nem fog alatta.

Tehát legjobb választás a gyomirtó. A legolcsóbb glifozátot vegyed, most olyan 5000 körül van litere. (Mindegyik ugyanaz.) Tapadásfokozót használj.

Ha nem nagy terület, és kézi permetezővel, irányítva szórod, akkor fél litert használj 10 liter vízbe. Ha ennél kevesebbet szórsz, akkor az évelők gyomok nem biztos, hogy egy szórásra kimennek. És ismételni nem tudsz, ha beülteted a területet. Kézi szórással meg tudod csinálni, hogy az évelő kétszikű gyomokat precízen, két oldalról, tökéletes borítással fújod, a többit meg csak úgy tessék-lássék, nem is kell túl sok szert pocsékolnod rájuk, a töménység miatt így is jut elég rájuk. Olyankor permetezz, mikor nincs 25 fok felett a hőmérséklet, mert ha megégnek a levelek, nem szívják fel a szert. (Ősszel hatékonyabb a gyomirtás, mint tavasszal, mikor erős a növekedés, és gyengébb a lefelé irányuló lémozgás.)

Ha megvagy, várni kell vagy 3 hetet, mivel a kétszikű évelőkre sokkal gyengébben hat a glifozát. Utána jöhet a szántás vagy ásás, aztán rotációs kapával eligazgatod a felületet, és jöhet az ültetés. Jobb lett volna egy hónappal előbb nekifogni, de még lehet epred jövőre, ha mielőbb nekiugrasz.

2023. szept. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
utolsó: öreganyád picsáját
nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!