Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobai vető, palántanevelő...

Szobai vető, palántanevelő akváriumot készítenék. Milyen fényforrást alkalmazzak ami a növények számára hasznos?

Figyelt kérdés
Gondolok itt fénytartományra, lumenre, fénycső vagy égők halmaza. Viszonylag alacsony költségvetésűre tervezem, a fényforrásra maximum 5 ezer Ft-ot szánnék rá a vezetékekkel együtt. Mit ajánlotok?

2017. febr. 5. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Viz alatti vetés, palántanevelés? Milyen növények?
2017. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mini, benti üvegházat építene elfekvő akváriumából. Ha így könnyebben emészthető, egyes...
2017. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem (igaz nem szárazföldi növényeknek) egy az akvárium hosdzával azon hosszú 2 fénycsöves armatúrám van. Hid fehér azaz 5000-6000K közti tartomány, lumenszámot kikell számolnom ha kell szólj. Nekem annyira élvezik , hogy a kétéltű (submers-emers/vizalatti-vizfeletti) növények már ki is nőttek vízfelszin fölé. Ez nekem kb 3ezer volt a 2 fénycsövet úgy vettem, az armatúrát a pincéből szedtem. Kábelt/kapcsolót vettem még. De nekem 120cm hosszú mondjuk. Nem tudom neked kisebb-e de nyílván minél kisebb annál olcsóbb hozzá minden.
2017. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsősorban kaktuszok és egyéb szukkulensek keltetésére szánnám a mini üvegházat. Viszont használnám zöldség (pl balkonparadicsom) vagy gyümölcs (eper) keltetésére is. Még az akvárium sincs meg a tervezés miatt, de olyan 50 x 30 cm környékére gondoltam,ehhez keresnék fényforrást.
2017. febr. 8. 19:24
 5/5 anonim válasza:

Akkor ahhoz , egy hagyományos 60cm-s 2 fénycsöves armatúra elég lesz bőven. Ha gondolod linkelek armatúrát-csövet-kapcsolót-kábelt. Ha hoszabb távra akarod megúszni olcsóbban (villanyszámla pl) , akkor érdemes led fénycsőben gondolkodni. De az már drágább, mint a hagyományos.


Lásd:

-led


[link]


-hagyományos


[link]

2017. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!