Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen csemegeszőlő fajtákat...

Milyen csemegeszőlő fajtákat tudtok ajánlani? Mellyek a legfinomabbak, vagy épp a legmutatósabbak?

Figyelt kérdés

Szeretnék ősszel 6 sor (10méteres sorok) csemegeszőlőt telepíteni, soronként 4 tő csemegeszőlővel.


2 sor fehér szőlőt, 2 sor rózsaszín szőlőt és 2 sor kék szőlőt.


Egyelőre ezeket írtam össze magamnak. De szívesen veszek további javaslatokat, vagy ha esetleg van valakinek a listában szereplő szőlők közül valamelyikkel tapasztalata, azt is.


Ha valamelyiknek rosszul írtam a nevét, azért elnézést.


**Fehér Szőlő:

Bananas / Júli vége

Valek / Aug eleje

Galahad / Aug eleje

Darja / Aug eleje

Kismis Sztoletje / Aug eleje

Kozma Pálné Muskotály / Aug eleje

Monarch / Aug vége

Frumosa alba / Aug vége

Fanny / Aug vége

V25/20 Regina / Aug vége

Narancsízű / Szept eleje

Landis / Szept eleje

Sába Királynője / Szept eleje



**Kék Szőlő:

Katalonia / Júli vége

Esther / Júli vége

Kodrianka / Aug eleje

Everest / Aug közepe

Nizina / Szept eleje

Nagyezsda Azos / Szept eleje

Dunav / Szept eleje

Ataman / Szept vége

Moldova / Október vége


**Rózsaszín szőlő:

Julian / Júli vége

Preobrazsényie Aug eleje

Pamjati ucsityelja / Aug eleje

Taldun / Aug eleje

Dubovszkij rozovij / Aug vége

Karmakod Szept eleje

Anjuta / Szept közepe

Katharina / Szept közepe

Dikszon / Okt eleje


Azért van színenként több min 8 mert többnél is kérdéses hogy honnan tudom beszerezni, így aztán legyen b opció is ha esetleg némelyiket nem tudom sehonnan.



2023. szept. 12. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
otelló, csabagyöngye, zalagyöngye, saszla.
2023. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azt nem írtad, hogy mennyire vagy hajlandó dolgozni velük. Olyan fajtákat is írtál, amiket bizony kell permetezni rendesen még a száraz években is, ha szüretelni akarsz.

Moldovát tényleg csak akkor ültess, ha mutatósat szeretnél. Mert az tényleg mutatós, és kibír mindent, de ízre a "futottak még" kategória.

Az Esther a legkorábbi (azok közül, amiket ismerek), az is mindent bír, viszont alig jobb, mint a Moldova. Csak azért érdemes mégis, mert annyira korai, még a Csabagyöngye előtt érik.

Lehet, hogy érdemes lenne tényleg Othellót, ha bírod az ízét. Nem mindenki bírja. Viszont ez az a fajta, amiből a nagybanin korlátlan mennyiséget megvesznek. A lisztharmat szereti, de amúgy nincs sok baj vele.

Fehér muskotályosból talán érdemes megfontolni a Téli muskotályt. Az benne a jó, hogy tőkén hagyva a fagyokig megőrzi a minőségét. Ráadásul, a másodtermés is egész jól beérik.

Ha nem fagyveszélyes a területed, és hajlandó vagy dolgozni a szőlővel, akkor a Hamburgi muskotályt nem szabad kihagyni. A legjobb ízű szőlő, amit ismerek. Nem csak cukros és muskotályos, hanem zamatos is. Csak hát, aránylag elfagyós, és nem is valami rezisztens.

Még egy rózsaszín, amit szeretek: Mathiász Jánosné muskotály. Nagyon érdekes, a fiatal hajtásai pirosak általában. Átlagosan betegségtűrő, de akitől kaptam az oltóhajtást (fullamatőr), ő azt mondta, hogy ez az egyetlen fajtája, amivel soha nem volt baja, és mindig termett, a hozzá nem értése ellenére is.

Ja, és még egy, ami aránylag gyenge ízű, peronoszpórára kissé érzékeny, de érdekes kinézetű: Souvenir. Aki az oltóvesszőt adta, azt írta, hogy ha kitesz egy tálca szőlőt az asztalra, ez fogy el legelőször. És tényleg, én is azt tapasztaltam, hogy mindenki meg van veszve érte, még a családtagok is, akik ismerik. Mások meg könyörögnek, hogy kaphassanak belőle kóstolót, mert ilyent még nem láttak.

2023. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta az előző, az biztos, hogy a szőlővel sokat kell dolgozni, még a rezisztensnek mondott fajtákat is kell permetezni. Amiket felsoroltál fajtákat, azok elmúlt 3-4 év slágerei voltak, azóta már sok új, jobb fajta van. Ha érdekel, privátban küldök linket. Mindent be lehet szerezni, de az új fajták meglehetősen drágák.
2023. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyok vele hogy a szőlővel sok a munka, de ez engem nem zavar, szeretek a kertel foglalkozni.

Sokat utánaolvastam a témának és temérdek mennyiségű youtube videót néztem meg profi szőlőtermesztőktől.


Köszönöm a javasolt fajtákat, prioritást fognak élvezni a listán!


#3 Nagyon szívesen veszem a linket ha átküldöd!

2023. szept. 12. 19:36
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Hamburgi muskotályt mindenképp vegyék
2023. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 Innen is még egyszer köszönöm a linkeket és a videót! :)


Igazán megérte feltennem ezt a kérdést!

A kérdés kiírása óta olyan szinten belemélyültem a témába hogy az nem igaz!..


Időközben megnéztem a SZŐLŐSKERTEK TV youtube csatorna összes videóját is, onnan is rengeteg hasznos információt sikerült beszereznem.


És közben arra jutottam hogy 6 sor helyett 9 sor csemegeszőlőt fogok telepíteni (színenként 3 sor)


Plusz a videók hatására a lista is gyökeresen megváltozott.

Gyakorlatilag néhány nap alatt sikerült egy csemegeszőlő fanatikussá válnom... :D


Bemásolom az új listát, így néz ki most :)


**Fehér Szőlő:

Kraszavcsik / Júli vége

Bananas / Júli vége

Parfüm / Aug eleje

Muszkat Ljubimij / Aug eleje

Kozma Pálné Muskotály / Aug eleje

Muszkat Medovij / Aug közepe

Raisza / Aug közepe

Muszkat letnyij / Aug közepe

Szolnocska / Aug vége

Aleksza Rannyaja / Aug vége

Centennial / Aug vége/ (Kismis stoletje)

Lamborgini / Szept eleje

Narancsízű / Szept eleje

Landis / Szept eleje

Sába Királynője / Szept eleje



**Kék Szőlő:

Muszkat novosahtinszkij / Aug vége

Izjuminszkij muszkat / Júli vége

Katalonia / Júli vége

Kodrianka / Aug eleje

Everest / Aug közepe

Emir / Aug közepe

Kumír / Aug vége

Takatsuma / Aug vége

Muscat Bleu / Aug vége

Nizina / Szept eleje

Kvazar / Szept eleje

Avatar / Szept közepe

Hamburgi Muskotály / Okt eleje


**Rózsaszín szőlő:

Dinyka / Júli vége

Velúr / Júli vége

Konfetka / Aug eleje

Szopernyik / Aug eleje

Polonez 50 / Aug eleje

Pamjati ucsityelja / Aug eleje

Taldun / Aug eleje

Kupidon / Aug közepe

Bohema / Aug közepe

Kalina / Szept eleje

Anjuta / Szept közepe

Dikszon / Okt eleje

2023. szept. 15. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!