Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erdei szamócát magról hogyan...

Paradoxa kérdése:

Erdei szamócát magról hogyan kell ültetni és hogyan érdemes gondozni? Láttam, hogy kereskedelmi forgalomban van erdei szamóca mag.

Figyelt kérdés

#erdei szamóca #erdei szamóca magról
2023. szept. 15. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Idén tavasszal vetettem. Gyanús, hogy jobb lett volna, ha hideghatás is éri a magokat, de így is szép számmal lettek növényeim.


Ami fontos:

- fényre csírázik tehát rászórod az ültetőközegre, picit lenyomkodod, de nem takarod be földdel magokat

- csírázáshoz folyamatosan nedvesen kell tartani a földjüket

- lassú. Ha kikelnek, akkor már gyorsan nőnek, de maga csírázás 3-6 hétig is eltarthat. Szóval türelem :)


Nálunk most cserépben vannak, majd ősszel mennek földbe. Reggeli napot kapnak, öntözés átlagos és folyamatosan van rajtuk termés.

2023. szept. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. szept. 15. 06:57
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírás szinte jó. Csak a fényen csírázó nem azt jelenti, hogy a föld tetején kell lennie a magoknak, mert akkor kiszáradnak. Nálad csak azért nem száradtak ki valószínűleg, mert az öntözés rámosta a földet egyes magokra.

A talajszemcsék áttetsző kristályok valójában. Ha csak vékonyan, nem túl sok rétegben fedik be a magot, akkor azt fény éri, így tudja, hogy nem fél méter mélyen van, tehát érdemes nekifognia csírázni. (Ha nem éri fény, akkor meg vár, hátha valami behatás folytán feljebb kerül.)

Én az ilyen magokat úgy szoktam, hogy a porhanyós föld tetejére szórom egyenletesen, aztán az ujjammal köröket rajzolok a teljes felszínen. Ezzel elérem, hogy a magok különböző szintekbe kerüljenek, és így biztos, hogy lesznek magok, amik nem lesznek túl sekélyen ahhoz, hogy kiszáradjanak, de túl mélyen se ahhoz, hogy ne kapjanak fényt.

Ha elég nagy a vetőedény, akkor tovább tartja a nedvességet. Az első beöntözés után már érdemesebb alulról öntözni.

De különben az erdei szamóca nem egy nagy durranás. Átlagos ízű, néhány szem az éves termés, viszont csak akkora, mint a légy töke.

Ha már epret akarsz, vegyél mondjuk Senga senganát, az sokkal nagyobb, sokkal bőtermőbb, és sokkal ízletesebb.

2023. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csakhogy én magról szeretnék ültetni és palántákkal nem tudok bajlódni. És ami még fontosabb: évelő növényt szeretnék, amely a sokszor hosszú időre magára hagyott kertben is képes nagyobb területen fennmaradni. Illetve az erdei szamóca ízét mindig is nagyon szerettem.
2023. szept. 15. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké, ezzel semmi probléma, ha te ezt akarod. Csak megosztottam veled a saját tapasztalatomat, mivel pár év után kikapáltam az összeset, mivel évente volt annyi súlyú termés, mint egyetlen közepes szem eper. De a döntés a tiéd.

A palántákkal nem kell amúgy bajlódni egyáltalán. Elülteted szeptember végén, megöntözöd, és ha rá se nézel többé, akkor is lesz jövőre termésed. Amit magról ültetsz, azzal meg rengeteg baj van addig is, ameddig edényben nevelgeted. Utána fogod kipalántázni, ugyanúgy, ahogy a "rendes" epret is kellene. És utána az erdei szamócával is pont ugyanazokat a munkákat kell elvégezni, mint a nemessel.

De ahogy írtam, ha sok munkával akarsz szinte semmi termést, azzal nekem nincs semmi bajom, csak szóltam, hogy tudd, mire vállalkozol.

2023. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!