Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezek milyen fajta kaktuszok?...

Ezek milyen fajta kaktuszok? Hogyan kell tartani őket? Hányszor kell locsolni és hogy, mert nincs semmi hely az oldalánál? Át kell rakni nagyobb virágcserépbe? Milyen szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés

[link]


Ajándékba kaptam.

Mindenképpen a szobámban szeretném tartani, mert nagyon szépek.


Köszönöm annak aki segít! :)



2023. szept. 29. 21:51
 1/5 anonim válasza:
41%

Ferocactus pringlei a jobb oldali.

Én egy jégkockât adnék neki hetente 1x.


Teljes leírás (angol):

[link]

2023. szept. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő Mammillaria. Ha szorgalmasan nézegeted a képkeresőt, akkor a pontos fajt is meg fogod találni (a bal oldali gyakori), de szerintem ennek nincs jelentősége.

Szobában nem tarthatók, természetesen. Ill. nyáron déli ablakban még elvannak, de télen tönkremennek fűtött helyen. Megnyúlnak a fényhiányhoz képest túl meleg körülmények közt, és tavaszra ki kell őket hajítani, mert ilyen alakúak lesznek:

[link]

A bal oldaliról szedd le a ráragasztott virágokat. A jobb oldaliról meg jó lenne valahogy lemosni a ráfújt rózsaszín festékspray-t, de az oldószer legalább annyira káros lenne. A tüskéknek még nem is gond a festék, de a kaktusztest a festék alatt nem kap elég fényt, meg lélegezni se tud. Vissza kellene vinni, és feldugni annak, aki ezt tette vele.

Nyáron szabadban jó tartani, erkély is megteszi. Nekem van párszáz, és havonta öntözöm őket, minden második alkalommal tápoldatot is kapnak. De 2-3 hetente is lehet őket öntözni, ha elég hosszan éri őket a nap. Viszont szárazabb tartásnál szebbek lesznek a tüskék.

Télen hűvös hely kell, a fényviszonyok a hőmérséklet függvényében. 15 fokos telelőhelyen aránylag világos hely kell, 10 fok alatt vaksötét hely is megfelel, mert az életfunkcióik leállnak. És természetesen télen nem szabad öntözni őket, mert a hideg, nyirkos földben kirothadnak. Én is teleltettem régebben teljesen sötétben, mikor még csak 20-25 volt, meg csillagászati árú különlegességeket tartó profiról is hallottam (egy másik profitól), aki a pincében teleltet.

2023. szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor a virágok és a szín nem igazi?

Pedig ezek miatt vették és emiatt tetszettek. :D

Hogy mossam le a festéket?

Nincsenek rózsaszín és ilyen virágos kaktuszok, mint ezek?

Olyanok amiket tarthatok szobában?

Hisz szépek, látni és nézni akarom őket.

Mert nekem ilyenek kellenének.

Akkor télen, nyáron kint legyen? Hagyjam ezekben a virágcserepekben őket?

A kérdésben leírtam, hogy nem tudom hol locsoljam, mert nincs hely az oldalán.

Köszönöm a tanácsokat!

2023. szept. 30. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Tudni kellene, mivel festették meg. Szerintem ami feloldaná a festéket, az a kaktuszt is károsítaná.

Van kaktusz, aminek a tövise rózsaszín, de az areolák szőre fehér azoknál is. Ennél a kaktusztesten is látni, hogy belepte a festék. Olyan élénk zöldnek kellene lenni, mint az alján.

A másiknak a virága hasonló színű, ha jól emlékszem, mint amit ráragasztottak. Apró virágok, a csúcs körül egy körben jelennek meg. De ahhoz a helyes tartás kell, hogy virágzásra lehessen számítani.

Nincsenek fűtött lakásban tartható kaktuszok. (Esetleg amik műanyagból készültek.) Valameddig persze lehet őket bent kínozni, de csúnyák lesznek tavaszra. Ez olyan dolog, hogy elefántot se tudsz lakásban tartani, akárhogy is szereted az elefántokat.

Volt már, aki azt állította itt, hogy nem mentek tönkre a kaktuszai a lakásban, de hiába próbáltam rábeszélni, hogy mutasson egy fotót róluk.

Ezek csak pár fok fagyot viselnek el. Most mindegy, hogy -2-t, vagy -8-at is, de a lényeg, hogy szabadban nem érdemes próbálkozni a teleltetéssel. Hűvös, de fagymentes hely kell télre. Ha elég hűvös a hely, akkor még fény se szükséges. Az első talajmenti fagyok után be kell vinni őket.

Egyelőre nem kell átültetni őket, most már lassan leállnak, mert vége a meleg időnek, hidegben nem gyökeresedik. Majd jövő május-június táján kell kb. 2 cm-rel nagyobb cserépbe tenni őket. (És nem hatalmasba, amiben nem tud kiszáradni a föld.)

Kaktuszt lentről érdemes öntözni. Beleállítod egy virágalátétbe, sok vizet öntesz alá, és amit fél-egy óra alatt nem szívott fel, azt leöntöd. Nálam hosszú, virágládáknak való alátétekben vannak, így egyszerű öntözni, mert tudom, kb. mennyi vizet fognak felszívni a cserepek, és ennyit öntök alájuk. A kaktuszokat ritkán, de nagyon bőségesen kell öntözni, utána hagyni a földet teljesen kiszáradni.

Én úgy 2 hete öntöztem utoljára, majd úgy 2-3 hét múlva lesz még egy öntözés, utána bejönnek az üveges előtérben. Ha meleg idő lesz, ott még kapnak egy gyenge öntözést, ami elég gyorsan elpárolog a földből, aztán a következőt majd tavasszal, ha a legkorábbiak virágai már kinyíltak. (Kora tavasztól tél elejéig mindig van, ami virágzik.)

2023. okt. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!

Nagyon hasznos volt a válaszod! :)

2023. okt. 8. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!