Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen idős koráig lehet...

Milyen idős koráig lehet átültetni a szőlőt?

Figyelt kérdés
Van pár szőlőtő ami nem jó helyen van és már elég vastag szára van. Megoldható hogy koratavasszal amíg vegetál átültessem, vagy már túl nagy ahhoz? Kb 2-3 éves. Biztos hogy nagy gyökere van már, amiből sok veszteség lenne ha kiásnám. Megoldható vagy nem?

2023. okt. 3. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Késő ősszel ültesd át! Akkor még tavaszig valamelyest megtudja újítani a gyökereit és jövőre csak két-három rövid csapot vagy pedig egy rövid csapot és egy ötrügyes szálvesszőt hagy rajta a tavaszi metszésnél.
2023. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

10 éves szőlőt is ültettem már át, 2 évbe telt mire magához tért ujra.

De Lehetséges.

2-3 éves az nem is fogja annyira megsínyleni.

2023. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Ez jó hír, akkor majd megpróbálom én is.
2023. okt. 3. 19:09
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Teljesen mindegy hány éves. Minél több gyökérrel vedd ki. Jó nagy gödör kell bele az egész tökét. Ha kehet csakbegy szál vesszővel állj fel . Azt is egy két rügyre visszametszve.
2023. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már 20 éveset is ültettem át, egy ipari park létesítése előtt mentettem ki egy elhagyott telekről, dózerolás előtt.

A lényeg, hogy minél több gyökérrel ásd ki (lombhullás után), és minél kevesebb rügyet hagyj rajta a tavaszi metszésnél. A gyökér-hajtás arány van legnagyobb hatással a túlélési esélyekre. Ha erős és egészséges, akkor úgyis hajt bolond módra, de ha nem annyira kapta el az ütemet, akkor a túl sok hajtás miatt akár ki is száradhat. Ültetéskor iszapold be. Aszályos időben öntözd meg. (De a szőlő nem mocsári növény, indokolatlanul nem szabad öntözni, mert befulladnak a gyökerek.) Ha lesz majd rajta fürt, azt természetesen szedd le, a jövő év a túlélésre van szánva.

Átültetésnél hagyj egy félszálvesszőt, 6-8 rüggyel, de februárban ezt vágd vissza 2 rügyre. (A vágás közelében lévő rügyek könnyen elfagynak, ha hideg lesz a tél, ezért csak tavasszal legyen teljesen megmetszve.)

2023. okt. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!