Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a kedvenc körte és...

Melyik a kedvenc körte és alma fajtátok? Mely fajtákat érdemes ültetni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 3. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Körtéből a féldecis!
2023. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy melyiket érdemes nem tudom.

Nekem almából a Golden, idared, Fuji

Körtéből Bosch, Xnéia

2023. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Háát, az Idared az egyik legízetlenebb fajta. Csak a gyönyörű kinézete és kiváló tárolhatósága miatt termesztik. Mo-on kívül már nagyjából eladhatatlan.

Szerintem a Jonagold az, ami minden tekintetben kiváló. Édes, zamatos, mutatós, tárolható, a betegségekre csak átlagos mértékben fogékony. Egy hátránya van: triploid, azaz nem 2, hanem 3 kromoszóma-készlete van. Így 2 porzófajta szükséges hozzá.

Nagyon jó még a hagyományos fajták közül a Golden és a Starking (vagy valamelyik utódja, pl. Starkrimson.)

A Mutsu is hasonló, mint a Golden, csak valamivel kevésbé aromás, viszont erősebb benne a "zöldalma-íz". Nekem a legfőbb bajom mindig az volt vele, hogy negyed kilós volt az apraja, a többség akkorára nőtt, hogy nem esett jól egyszerre megenni.

Ha nincs jó tárolóhelyed, akkor lehet ültetni egy Granny Smith-t is. Ez az igazi zöld alma, tél végéig zöld marad valamennyire. Viszont teljesen ízetlen... Csak a tárolhatósága az előnye, meg a betegségekre se fogékony.

A Pinova is elég jól tárolható. Kellemes, de nem túl erős ízű, rágós. Ha nem értesz a permetezéshez, ez az, ami még a legrosszabb években is megmenekül a varasodástól.

Jonathant ne ültess, az öregek kedvéért se, mert rendkívül érzékeny a betegségekre.

Nyári körtéből egyértelműen a Clapp kedveltje a legízletesebb. Hátránya, hogy túléve szotyósodik belülről, amit nem mindenki szeret, de a külső, még fehér része akkor a legjobb.

A Vilmost nem szeretem annyira, de ha sokat ültetsz, ebből is lehet egyet, olyankor érik, mikor más körte nem nagyon.

Őszi körtéből a Bosc kobak a csúcs. Édes, zamatos, egy hónapig is tárolható házi körülmények közt. A fa metszése problémás, mert nem akar elágazni... De minden megoldható, egy kis gyakorlattal.

A Packham's Triumph nagyra nő, minden évben nagyon bőtermő, átlagos ízű.

Későn (most) érő fajta az Eldorado. Nem annyira zamatos, de nagyon édes, kellemes. Későisége miatt érdemes ültetni. Mostanra már nem nagyon van a korábbi érésűekből.

Egyetlen fajtát ismerek, ami házi körülmények közt is eltárolható tél végéig: Serres Olivér. Nem valami különleges ízű, de körte, és sokáig körte...

2023. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!