Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ennyire átszőtte már a világot...

Ennyire átszőtte már a világot a vetőmag-maffia?

Figyelt kérdés

Ismerkedem a lehető legkisebb ráfordítással elérhető önfenntartó életmóddal és folyamatosan falakba ütközöm. Nem elég a globális felmelegedés, az inváziós kártevők és ilyen-olyan betegségek, de ahol viszonylag igénytelen fajról lenne szó (gomba) ott is termőzsákokat kellene vásárolni időről-időre a ciklikus profit reményében.


Tényleg ennyire ellehetetlenítették mára a 21. századra az önfenntartó életformát és gáncsolják minden eszközzel, hogy nem csak addig jutottunk el, hogy normális környékeken, ahol nem rabolják le a termést és ugorják/vágják át a szögesdrótot is egy élet munkája a telek ára és rá egy kis házikó, de még vedd is meg azt, amiből talán terem majd valami, ami persze 100%-ban a te kockázatod, akár kamut is eladhatnak neked és utána megvonják a vállukat?


Maradt mára még bármi, ami ténylegesen ÖNFENNTARTÓ módon termeszthető, tenyészthető és ha állat, akkor tud magától szaporodni, ha pedig növény, akkor terem olyan magokat, amiket elültetve a következő évben újra kicsírázik és így tovább?



2023. okt. 8. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ezt az alufóliasapkádban írtad vagy előtte levetted?
2023. okt. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi van?


Minden, nem F1-es magból kinőtt termény magját el tudod ültetni úgy, hogy legyen termése a kövtkező évben.

2023. okt. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tessék ?


Nagyon jó vetőmagokat lehet kapni a boltokban amikek a kikelési aránya 99%.

F1 és F2 (Filii1 és Filii2) jelölésű magok hibridek. Ha nem hibrid magot veszel akkor a magot ugyanúgy el tudod ültetni.

De a másodgenerációs F2 magokat is el tudok vetni.

2023. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pont multkor néztem én is a gomba termőblokkokat, és nem fóliasisakos a kérdező, ez tényleg így működik.

Az már régóta ismert, hogy a vetőmag "gyártók" igyekeznek minden fajtából okosított magokat árusítani (a megfelelő terméshez szükséges vegyszerpakkal együtt), azaz az ezen magokból hozott termés magja már terméketlen lesz.

Ugyanez van a gombáknál is.

Leginkább ezért szükséges a modern géntechnológia, a klasszikus keresztezésben túl sok a bizonytalanság.

2023. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4-es, a gombatermesztésben nem vagyok jártas, de veteményesem vqn, rengeteg a nem hibrid vetőmag, szóval nem értem ezt a sipákoást.
2023. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
#5: nálunk MÉG van. De ha tudsz külföldiül, erdemes a nyugati helyzetről tájékozódni, ugyanis előbb utóbb ez is ideér.
2023. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Mi ér ide??
2023. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi nem nagyüzemben toljuk, azt se tudom mi az az f1, f2 mag. Azonban paradicsom, hagyma, krumpli, dinnye, tök szokott úgy nőni a kertben, hogy az előző évben ültetett vagy éppen vásárolt termék magjáról nőtt ki.

Fáknál is szokott lenni mellékhajtás, amit ki szoktunk vágni, de 1-1 volt már külön ültetve és azok is elég jó termésű szép fák lettek.

Szeder, málna, eper meg olyanok már nálunk, mint a dudva. Valahova ültettük és nagyon terjed. Ha valaki úgy gondolja drágán lehet ezeket is eladni.

2023. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, mi ér ide?


Külföldön bizonyos országokban az adott tájegys3gen invazív termények lettek netiltva, nem paradicsomot meg cukkinit tilos ültetni.

2023. okt. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"de ahol viszonylag igénytelen fajról lenne szó (gomba) ott is termőzsákokat kellene vásárolni időről-időre"

Nem is értem amit írsz. Ha te értesz a gombatermesztés minden praktikájához, akkor az erdőben szedett gombából állítsd elő magadnak a szaporító anyagot. Mert mit hittél? Gombamagot akartál venni?

Ha meg nem értesz hozzá, akkor hogy a túróba akarsz fenntartható módon gombát termeszteni és szaporítani. Akkor nyilván meg kell venned a szaporító-anyagot!

De előbb érdemes lenne megtanulni a biológiát. Mielőtt bosszankodnál...

2023. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!