Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor és hogyan metszem a...

Mikor és hogyan metszem a levendulát ?

Figyelt kérdés
Olvastam már tavaszi - őszi metszést, magasan a szárak végét kell csak levágni de olvastam pont az ellenkezőjét is, hogy picire mint egy sündisznó. Kinek mi vált be? Ne online oldalakat ajánlatok hanem nálatok bevált módszert.

2023. okt. 14. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha erősen metszed, akkor formásabb lesz a bokor, nagyobbak a hajtások és levelek, valamint kevesebb, de nagy és erős virág lesz. Ha gyengén metszed, akkor gyengébben hajt, viszont a kevés hiányzó rész miatt nagyobb lesz a bokor, sokkal több, de kisebb virággal.

Ősszel nem szabad sündisznóra metszeni, ha már közelegnek a fagyok, mert a nedvkeringés felborítása miatt visszafagyhat. Ilyenkor legfeljebb a hajtások harmadáig. Átlagban, persze, hogy formás legyen, ami megmarad.

Én inkább tavasszal metszem, mielőtt elkezd hajtani. Olyankor erős a gyökérnyomás, és a lenti alvó rügyek is kihajtanak a csupasz és öreg részeken, ha felül nincs elég rügy. Ilyenkor rajtad áll, hogy sündisznóra metszed, vagy csak valami formát adsz neki.

Én közepesen szoktam, hogy azért ne kopaszodjon, de dúsan hajtson. Kivéve azt, amit lehúzok a föld alá, gyökeresedni.

2023. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!