Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes locsolással gyorsítani...

Gábor232 kérdése:

Érdemes locsolással gyorsítani a komposzt érését?

Figyelt kérdés

Idei komposztot, aminek nagy része levágott fű, keverem földdel,hogy jövőre jó táptalajt legyen belőle.

Aggódom, hogy nem fog teljesen elkomposztálódni tavaszig, a vetés kezdeteig. Magaságyásba lesz.

Ha a földdel való összekeverés után mindennap locsolom, segítek rajta?


2023. okt. 16. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell ha kszarad. A komposztalodas termeszetes korulmenyek kozt 2-3 ev ha gyorsitani akarsz akkor mitragAt kell hozzaadni. De ahhoz mar szerintem keso van.
2023. okt. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A víz nem igazán fog gyorsítani rajta télen. A komposztképződéshez hő kell, ezért szokott nyáron beérni a komposzt. Télen nem nagyon fog történni semmi, a lebontó élőlények (giliszták, gombák, baktériumok stb) minimalizálják a működésüket. Majd tavasszal beindul, akkor meg lesz elég nedvesség.
2023. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem nagyon fog kiszáradni. Még ha nem is esik, a harmat miatt mindig nedves lesz valamennyire, ha nem napon tartod.

Nyáron kellett volna locsolni, mikor a meleg levegő miatt kiszáradt.

Természetesen, télen is folyik a komposztálódás, de lassabban.

Nekem egyébként az alja rendesen komposztálódott, minden öntözés nélkül, mert olyan sok eső volt idén. Tegnap vittem ki utánfutóval a telekre.

Ööö, azt hogy érted, hogy kevered földdel? Levágás után a zöld füvet kevered földdel? Az nem jó ötlet, mert a földtől levegőtlen lesz, és berothad az egész. Valamilyen szinten úgy is komposzt lesz belőle, de így töményen én nem használnám semmire, legfeljebb a kertben szórnám szét, nagy felületen nem tud bajt okozni.

2023. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most készítek magasított ágyást, aminek kb a harmadát ez a komposzt adja majd.

Ehhez hozok még földet,így fogom keverni.

2023. okt. 18. 09:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor javasolok pelletált szerves trágyát. Én ezt használom. Nagyon hatékony. A szervesanyagtartalmat pótolja és komposzttal keverve különösen jó. Nem a reklám helye, de áruljuk és használjuk is.
2023. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!