Kezdőoldal » Otthon » Kert » Caryopteris clandonensis...

Caryopteris clandonensis kékszakáll nevű növényt metszés után darabokban beledobhatom a komposztba?

Figyelt kérdés
Kerti csapnál már nagyon zavaróan útban van, metszenem kell róla pár ágat.

#növény #komposzt #komposztáló #veteményes kert #Caryopteris clandonensis #kékszakáll
2023. jún. 22. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lehet komposztálni? Nem műanyagból van.

A félfás részeket vágd max 15-20 centire, a fás részeket max 10 (vastagabbakat 5) centire. Hogy ne legyen zavaró, ami a felhasználásig esetleg nem bomlik le.

2023. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erős illata van a leveleinek, ezért bizonytalanodtam el.

Idén őszre lesz elég komposztom, ami lebomlott már. Jövő őszig van ideje lebomlani, de elkezdtem apróra vágni. Köszi :)

2023. jún. 23. 07:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Mekkora átmérőjű ágakat lehet még belevágni?
2023. jún. 23. 07:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Az erős illatnak nincs jelentősége. Minden növényi anyag lebomlik.

Én ceruzánál vastagabbat nem szoktam beletenni, azok mennek összekötegelve a szelektív hulladékba. De hát attól függ, a te rendszeredben milyen gyorsan bomlanak le a dolgok.

2023. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!