Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszára milyen vágótárcsa?

Fűkaszára milyen vágótárcsa?

Figyelt kérdés
Milyen fűrésztárcsát érdemes használni kisebb fák vágására? (max 5cm átmérő) Van Vidia betétes, de én félek tőle, ha kipattogzik, akkor nem fog majd a lábamba állni? Ami meg nem betétes, az mennyi ideig tart? Kinek milyen tárcsa jött be? A gépemben van kraft, elvileg 2,2LE.

2023. nov. 1. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát azért öt centis fára már nem ez a legideálisabb megoldás.

Husqvarna fűrésztárcsa pl., olyan alakja van az élnek, mint a fűrészláncnak, így reszelővel élezhető.

2023. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! pl. erre a típusra gondoltál?

[link]

A Rábakert termékeiről mi a véleményed? pl ez hasonló a "husis" tárcsához

[link]

A vidiás olcsóbb tárcsák tényleg veszélyesek? Szerintem elég nagy sebességgel repülnek ezek a kis darabok ki. Márpedig mindegyik előbb utóbb elszáll az tuti.

2023. nov. 1. 23:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Még a válaszadóhoz kérdés. A Husqvarna tárcsából van a Scarlett és van egy maxi XS. Ez utóbbi olcsóbb. Melyik jobb a fák-bokrok vágásához? Gondolom, meg kell hozzá venni a gyári élező/reszelőt is, ha még pár favágás után is használni szeretném. Jobb nevű tárcsákból láttam még Stihl és Metabo típusokat is, azok használhatók?
2023. nov. 2. 07:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is féltem a keményfémlapkáktól, de valami kínaival kivágtam pár év alatt vagy 600 karácsonyfát, többnyire 6-8 cm-eseket (nyilván földet, kavicsot is fogtam sokat), és semmi baja nincs a tárcsának.

Ilyen, kinézetre:

[link]

Ha ilyen gyenge géppel csinálod, akkor nyilván nem nagy mennyiséget akarsz kivágni. Akkor meg vedd a legolcsóbbat.

2023. nov. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!