Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek van otthon cserepes...

Akinek van otthon cserepes bazsalikom növénye! Magról nevelted? Mennyi idő, amíg magról kinő? Könnyű a tartása? Át tud telelni meleg lakásban? És hidegben? (Mindkettő érdekel.) Mit szeret?

Figyelt kérdés
Milyen földbe vetetted a magot? Vagy érdemes kifejlett növényt venni? Hol?

2023. nov. 3. 02:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A bazsalikom kültéri egynyári növény, ebből kell kiindulni.

Meleg, és ehhez viszonyítva sötét lakásban nem fog megmaradni. Hűvös és nagyon világos helyen sikerülhet átteleltetni. Mert bár egynyári, de ameddig jók neki a körülmények, addig nem tudja, hogy vége a nyárnak, és minden visszavágás után újrahajt. Nálam már telelt át, de helyhiány miatt nem szoktam, mert túlélt ugyan, de nem volt szép télen.

Szabadban nagyon könnyű tartani. Megfelelő mennyiségű általános virágföld kell neki, amibe kellő mennyiségű víz fér egész napra, és időnként tápoldatozni szükséges, mert ezeket az anyagokat elhasználja a földből.

Én általában magról szoktam szaporítani, mert mag is van, tavasszal még időm is van, miért ne.

De ha csak 1 tő kell, akkor egyszerűbb a piacon venni egy nagyon kicsit 100-200 Ft-ért. Gyorsan nő, ha jól tartod.

2023. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.

Esetleg a metélő petrezselyemről is tudsz valamit? Azt lehet lakásban tartani?

2023. nov. 3. 10:25
 3/12 A kérdező kommentje:

Illetve mit ajánlasz, lehet bármilyen fűszernövényt lakásban tartani?

Esetleg metélőhagymát? (Snidling.)

2023. nov. 3. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Én szoktam télen is tartani fűszernövényeket.

Manapság gyakran vannak télen is enyhe időszakok, ilyenkor ki lehet tenni őket az erkélyre, olyankor ha hajnalban nem megy 6-8 °C alá, akkor meg lehet kockáztatni az éjszakai kint létet is.

A lakásban lévő meleghez igényelné a növény a fényt is, de abból kevés van ilyenkor, de lehet neki mesterségesen biztosítani, un. növénynevelő led lámpákkal.

Készen is lehet kapni, de többnyire drága és bóvli is, én ebből a videóból készítettem lámpát cob led chippel, az árai kissé régiek a videóban, de ma sem túl drága és bevált.

https://www.youtube.com/watch?v=vkQ0Umt79F0

A bazsalikomnak kell a fény, olyannyira, hogy magról ültetéskor is fényre csírázik.

Ezért nem szabad mélyre ültetni, csak rászórni a talajra és esetleg pici finom földet, vagy homokot rászitálni, hinteni, hogy ki ne száradjon.

Amit üzletben lehet kapni, hazavitel után hamar át kell ültetni, mert kicsi a cserép és a földje is túl laza, nem tart annyi vizet meg, amennyire szüksége lenne a növénynek a növekedése során, így hamar elpusztulna..

Nagy cserépbe kell tenni, naponta öntözni, két hetente tápozni, fényben tartani és gyakran szüretelni. Visszavágáskor 1/3-át hagyom meg.

Jelenleg semmim nincs, mert nyáron utazgattam és a lámpát is elajándékoztam, de csinálok megint, a chip már megvan.

2023. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4. Ó, ez nagyon jó, igazán köszönöm az ötletet! De én nem tudok ilyen lámpát összerakni, az biztos... :(

Esetleg készen lévőt tudsz ajánlani, ami megfelelő lenne?

2023. nov. 3. 11:48
 6/12 anonim ***** válasza:

#5

Találhatsz grow led lamp, vagy light keresőszavakkal, de többnyire erősen túl vannak árazva.

Mellesleg napfényes ablakban is kap elég fényt jó időben, meg én ha csak lehet, kiteszem őket az erkélyre, mint írtam, mesterséges fényt csak a sötét zimankós napok alatt kapnak, mert az áram nincs ingyen.

A cob led jó hatásfokú, a wattszámában cirka százszoros szorzót vehetünk sima izzóhoz képest, vagyis egy 30 wattos teljesítmény megfelel 3000 wattnak, szóval az már ad elég fényt és ráadásul a szükséges spektrumban.

Nem olyan ördöngősség, nézd meg a videót.

Én mondjuk nem pont úgy csináltam mindent, de lépésről lépésre mutat mindent.

2023. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6. Hálásan köszönöm az instrukciókat. Nem nálam lenne a növény, hanem ott, ahol párom lakik és ott ingyen van az áram, ezért csak maga a lámpa lenne a befektetés. Meg fogom neki mutatni, amiket írtatok.
2023. nov. 3. 12:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Arra vigyázni kell, hogy többfajta van ebből, de 220V feszültségre valóval nem kell hozzá trafó, vagy ilyesmi, simán be lehet a hálózatba dugni.

Itthon is lehet ilyen chipet kapni, bár így már drágább azért, például itt

ű [link]

Ez egy ötven wattos, ami már fogyaszt valamit, ha nem is sokat, de ha nem számít, mert ingyen van az áram...

Mondjuk ez már hőt is jobban termel, így hűteni kell, de elég a léghűtés, a processzorhűtővel.

én 30 Wattost 1,5 dollárért vettem, procihűtőm volt a komputeres fiókban és előre tettem egy L alakú fényvetőt, meg egy darab kábel, konnektordugó - fillérekből megvolt és teljesen profi.

2023. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8. Szuper, nagyon köszi ezt is. Majd megnézi párom a videót és az alapján eldönti, hogy ő össze tudja-e rakni. Jó lenne.

Te férfi vagy nő vagy (ha szabad kérdezni)?

Tesóm össze tudná rakni, de ő az ország másik végében lakik, úgyhogy ez most nem opció.

2023. nov. 3. 13:24
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy örülök, hogy ti is ennyire szeretitek a növényeket és ilyen lelkesek és segítőkészek vagytok!
2023. nov. 3. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!