Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadszőlő szaporítása hogyan?

Gábor232 kérdése:

Vadszőlő szaporítása hogyan?

Figyelt kérdés

Vásároltam tavaly vadszőlőt, drótkerítésre szeretném felfuttatni.

Már kb 8-10 métert nőtt, de csak egy szálon, így nem igazán fed.

Arra gondoltam a hosszú szálat leteszem a földre, a kerítés aljára, hátha több helyen gyökeret ereszt, és több helyen indul meg jövőre.

Jó ötlet ez?

Vagy máshogy kellene?



2023. nov. 6. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik ágát lehajtod a földbe U alakban, aztán gyökeresedik. Kiirthatatlan, újranö.

A kertünkbe mindig volt. Ha let3ptem az öszes ágát űjrahajtott mindig

2023. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A P. tricuspidata (háromkaréjos vadszőlő) esetleg hajlamos erre, de a P. quinquefolia (ötkaréjos vadszőlő) elágazóbb. Melyiket vetted ?
2023. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha hosszú egyenes, akkor még úgy is csinálhatod, hogy félméterenként lehúzod a földbe, hullámosan. Aztán jövő ilyenkor mindenhol elvágod a föld feletti részeket, hogy külön növények legyenek.

Ez még az első év, jövőre mindenképpen el fog ágazni, ha nem csinálsz is semmit.

2023. nov. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szaknyelven bujtással.
2023. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez is jó ötlet, amit csinálsz, de egy kis földet is tegyél rá! Ezt hívják bújtásnak.

És próbálkozhatsz még dugványozással is. Levágsz ágakat a növényről, leszeded a leveleket, és ledugod a földbe úgy, hogy 2 rügy legyen a föld alatt, ebből gyökerek fognak nőni, 2 pedig a föld fölött, ebből pedig tavasszal hajtani fog!

nov. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!