Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudok kökényt venni?

Honnan tudok kökényt venni?

Figyelt kérdés
Hetek óta keresek piacon, neten, de nem találtam.

dec. 13. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy valaki árulja. Nagyon munkás, és szúrós a szedése. Az utak mellett sokfelé van, ilyenkor már a kék színe elárulja. Néhány kiló szedése is hosszú idő. De sok sikert hozzá, keresni kell a természetben.
dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mótvá
dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem idén, régebben kisebb települések között autózva láttam kiírva, hogy kökény eladó. Nem tudom megmondani az ország mely részén volt.

Talán ha facebook-on vagy más hasonlón kiírod akkor valaki tud települést mondani ahol foglalkoznak a szedésével.

Készül kökényből lekvár, szörp meg pálinka is, nyilván van aki gyűjti is hozzá és nem a cégek emberei mennek ki kökényt szedni a pusztába. De boltban még nem láttam sehol én sem.

Bár esetleg bioboltban vagy hasonló dolgokat áruló helyeken tudnak neked segíteni hol kereshetsz kökényt.

De a legegyszerűbb ha a hét végére beiktatsz egy kirándulást és szedsz kökényt magad. Bár ez is nehéz dolog ha nem ismered a környékedet, hogy lehet kökényt találni a közelben. A páromék pár évvel ezelőtt kimentek a közelbe szedni, nehéz meló, aprólékos, lassú eredménnyel. De csak a közeli bokros, fás területre kellett menniük, távolabb a forgalmasabb utaktól, hogy ne legyen szennyezett a termés. Én nem tudom helyileg ez hol volt, nem kérdeztem.

dec. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már elég sokszor megfagyott és kiengedett, nem biztos, hogy jó.

Ilyenkor már nem árulnak. Akkor szokták szedni, mikor még nem fagyott meg, mert ha most szeded, akkor sérül, rothad.

dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!