Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűrészt válasszam?

Melyik fűrészt válasszam?

Figyelt kérdés

Stihl MS 170, 171,180,181?

Melyiket érdemes megvenni és miért? Otthoni használatra lenne, évente 1 alkalommal, maximum 15-20 cm átmérőjű fa darabolasára.


dec. 21. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az az 1 alkalom? 1 törzs, vagy 1 kamion?
dec. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor minél kisebbet
dec. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
10-12 köbméter tüzifa darabolasára. Évente 1x
dec. 22. 07:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából arra vagyok kíváncsi, a 4 típus közül, melyik fűrész a legbeváltabb, melyikkel nincs gond. Nem értek hozzá, ezért a 4 fűrész közül, nem szeretném a legrosszabbat választani.
dec. 22. 07:42
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Otthon? Van a közelben konnektor? Akkor elektromosat vegyél. Könnyebb, olcsóbb, kevesebb hibalehetőség.
dec. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha évente 1x indítod be, inkább vegyél elektromosat. Ugyanolyan erősek már, mint a benzinesek, de sokkal halkabb, nem büdös, és kevesebb vele a probléma.

Mivel csak egy helyben fát darabolsz, a vezeték sem korlátoz.

dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Csak a 171 meg a 181 fog hosszú évekig bírni ennyi munkát.

De én se értem, miért akarsz drága pénzen egy gyenge, lassú és kis teherbírású fűrészt venni, aminek rengeteg a hibalehetősége? Ráadásul otthonra, ahol van áram?

Egy nagy hátránya van az elektromosnak: lassú. Még a 15 m/s láncsebességet se érik el, de még 10 alatti is van.

Meg még egy hátrány a rendes benzinesekhez képest, hogy gyengék az elektromosak. De hát neked úgyis csak kis játékfűrész kellene, ennyit meg még egy elektromos is tud. (Nekem alkalmi használatra is ezeknél erősebb benzines van.)

Egy erősebb elektromos mondjuk nehezebb, mint egy kicsi benzines, a közepes benzinesekkel van egy súlyban. De egy 40 kilónál nehezebb ember simán elbírja.

Ezek a kis benzinesek még aránylag lassan is dolgoznak (mert gyengék), tehát nem olyan sokkal gyorsabbak egy 2 kW-os elektromoshoz képest.

És fontos előnyök, amik az elektromosak mellett szólnak:

Ha egy évig rá se nézel, akkor a benzines könnyen eldugul, főleg, ha E10 benzint hagysz benne. De egyébként is ezer problémája lehet, amikor csak rángatod, rángatod, és nem indul. Az elektromosnál nem nagyon van, ami elromoljon. Húzod neki, megy.

Az elektromos sokkal halkabb, kevesebbet fognak átjárni a szomszédok ordítozni.

Egy ilyen fűrész szerintem simán jobban megéri neked:

[link]

dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elektromos gépet nem szeretnénk. A kérdés, arra irányult, a 4 típus közül, melyiknek vannak esetleges típus hibái, melyiket érdemes elkerülni, és melyiket választani. Véleményekre, tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Köszönöm az eddigi válaszokat.
dec. 24. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát egyébként és máskülönben plusz elvileg ha nem volna akadálya az elektronyos készüléknek, akkor én, mint "benzinmániás", mindenképpen az árangosat javasolnám, de mindenkinek adott a lehetőség, hogy úgy toljon ki magával, ahogy szeretne.
dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!