Kezdőoldal » Otthon » Kert » Találtam egy fonnyadt mikulásv...

Találtam egy fonnyadt mikulásvirágot az utcán és hazahoztam. Van még remény feléleszteni?

Figyelt kérdés
Tegnap az utcán találtam felborulva, becsomagolva. Rá volt írva hogy 50% leárazták szóval lehet hogy már így vette aki elhagyta. A levelei kókadtak, sárgászöldek és sok lehullott. Tegnap eltávolítottam a lehullott leveleket megöntöztem és behoztam az ablakba. Feléledhet még vagy már menthetetlen?

dec. 25. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit vágd vissza az ágait, ki fog hajtani, de az biztos hogy megfázott és a leveleit el fogja dobálni. Egyébként elég érzékeny a hidegre és a huzatra is. Nem kell sokat öntözni, amikor alig van levele. Zöld leveleket fog hajtani. Következő év decemberében kicsit elszíneződik majd a levele, de igazán nem valószínű hogy lesz. Kertészeti körülmények között ezt a fény időszakos "adagolásával" érik el.
dec. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is simàn van esély megmenteni.

Az enyém siman túlélt több évet, igaz, hogy ledobált sok levelet, de utána hozott virágot is (minimális pirosas levelekkel).

dec. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szobahőmérsékletnél kissé hűvösebb helyen kell tartani.
dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha elpusztult volna, azt látnád az ágakon.

Keress egy világos helyet, ami lehetőleg nem melegebb 20 foknál. (Ablakban pár fokkal több is lehet.) Ne öntözd túl. Február táján vágd vissza felére-harmadára. Időnként tápoldatozd egész évben.

Október második felében kezdd el a takarást, ami a virágzás beindításához szükséges. Napi 12-14 óra sötétség kell neki. Nem árnyék, vagy félhomály, hanem sötétség. (Erre szokták javasolni a ráborított kartondobozt. Ami ne legyen túl kicsi, mert oxigénhiány alakulhat ki alatta. Este a kellő időben ráborítod, sötétedés után leszeded, aztán másnap estig már jól van.)

dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az emberek többségének még életben tartani sem szokott sikerülni 20-30 napig. Nemhogy újraéleszteni. De csak az átlagot mondom, és lehet, te átlagon felüli vagy. Drukkolok, de nem fűzök nagy reményeket a megmentéséhez.
dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!