Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideások! Vam bármi remény?...

Orchideások! Vam bármi remény? Kép lent

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 23. 11:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Tul lett ontozve, elhaltak a gyokerei, csak nehany maradt. Hogy megmentsem, tapoldatot adtam neki es vilagos helyre tettem egy zacskoban. 2 napot toltott igy, ma viszont eszrevettem, hogy igy "szetjott". Nem sok jot josolok neki, de hatha tud valaki valami okosat mondani.
2015. dec. 23. 12:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan növénynek, aminek nincs fejlett és egészséges gyökere, soha nem szabad tápoldatot adni.

Rothadó növényt nem szabad párában tartani.

Ennek az aljáról a rothadó részt távolítsd el, ahogy tudod (kapirgálás és mosás), aztán tartsd úgy magában letéve valahová, hogy a rothadás megálljon, és a seb beforrjon. Ha egészségesnek tűnik, kezdheted permetezni. Utána ültesd orchidea ültetőközegbe, és nedvesítsd, ahogy egyébként is kell az orchideákat.

(Elképzelhető, hogy eredetileg is agyonöntözted, talán még kaspóban is tartottad, ezért rothadt ki.)

Túl sok remény nincs egyébként, mert nagyon kevés a szárrész, de nem lehetetlen.

2015. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez menthetetlen. Mocsári növényként volt tartva, látszik a víz csillogása a cserépben. Igaz az a meglátás, hogy az orchideákat bizonyos szempontból úgy kell kezelni, mint a pozsgás növényeket: inkább a páratartalomnak kell magasnak lenni és nem az ültetőközegben levő víz mennyisége számít.
2015. dec. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!