Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináltok az áruházi...

Mit csináltok az áruházi bazsalikommal,hogy ne haljon meg 5 nap alatt?

Figyelt kérdés

jan. 6. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kertben, megfelelő fényviszonyok mellett szépen fejlődne, cserépben, átlagos lakás körülmények között hamar tönkre megy. Ha van erkély vagy terasz, ott tudsz nevelni edényben is, de téli időszakban csak sínylődik bent.
jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, kinti nevelgetés késő tavasztól kora őszig működik.
jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát bent a konyhámban semmi esély,hogy túlél?
jan. 6. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még soha nem maradt meg az ablakban. Próbáltam nevelni mint növényt, úgy hogy csak néhány ágat csipegettem le róla, elpusztult. Próbáltam visszavágni az egészet, hogy erősödjön, elpusztult. Aztán próbáltam átültetni, hátha, de úgy is kimúlt.

Az az igazság, hogy sok lakásban az átlagos szobanövények sem mindenütt érzik jól magukat. Ezt a növényt meg főzéshez, felhasználásra termesztik. Eleve nem az a cél, hogy évekig nevelhető legyen, hanem egy két kajába belevágod és kuka. Azzal esetleg próbálkozhatsz, ha van megfelelő helyed, hogy vetőmagból magadnak nevelsz növényt. El lehet vele szórakozni, de igazából a tavasztól őszig terjedő időszakban van annyi természetes fény, hogy olyankor jobban sikerülhet.

jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja kint nyaron elvolt, egész nyáron újrahajtott, gondoltam van valami titok,hogy bent is jól ellesz. Sok olasz etelt keszitek, gyakran hasznalok bazsalikomot,de egyre dragabb foleg hogy par nap es elrohad az egesz :// Akkor az aruhazba is kidobaljak?
jan. 6. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de ott hamarabb, mert legtöbbször eleve száraz a föld, mikor beszállítják, ennek a szállítási súly csökkentése az oka, mire az üzlet polcaira kerül, már olyan könnyű az egész növény cseréppel együtt kb mint egy tízes papírzsepi súlya. Egy Lidl, Tesco stb meg nem fogja öntözgetni, meg pátyolgatni, szerintem se hely nincs erre ott, se ember, annyira túlhajszoltak.
jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, a bazsalikom egynyári növény. Nem fog megmaradni csak egy ideig. Mi is próbáltuk bentre a konyhába is, hogy legyen fűszerként kéznél meg kiültetve is. Amikor lejár az ideje akkor egyszerűen elhal a teteje és a következő szezonban újra kinő.

Gyakran veszek cserepeset, mert néha kevesebbe kerül úgy, mint megvenni vágott csokornyi friss bazsalikomot. Most ősszel is itt maradt cserépben a konyhában a növény fele, reméltem, hogy hosszabb ideig megmarad - de nem. Hiába öntöztük akkor is elszáradt végére. A párom mondta, hoyg próbáljuk meg hátha kihajt a meleg lakásban ha folyamatosan van kevés víz a földjében - van akinél sikerült több hét elteltével, de semmi. Ami a teraszon volt kiültetve az se nőtt ki a cserépben csak ami a rendes földbe volt ültetve a kertben.

jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Beltéren mindig meghal, foleg telen. Egynyari noveny
jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos télen mindig így jár.Ez csak arra jó ha rögtön fel is használod.
jan. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!