Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány százalékkal olcsóbbra...

Hány százalékkal olcsóbbra jön ki ha magamnak termesztem a kertben a burgonyát, répát, uborkát, mintha boltban venném?

Figyelt kérdés
Hozzávetőlegesen körülbelül mennyivel olcsóbb a saját termesztés?
jan. 12. 23:28
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
88%

Semennyivel nem olcsóbb, csak tudod, hogy mit csináltál. A kistermelés a jelen állapot szerint nem éri meg jobban, mint a boltban megvenni. Annyi változott, hogy annyira felmentek az élelmiszerárak, hogy most már jobban megérheti magadnak dolgozni vele, de nem lesz olcsóbb. A munkaerőd szinte biztosan 0-át ér egy ilyen játékban.


Tavaly termeltem paradicsomot. Nagyon egyezrűen, kevés élőmunkával, de így is lett kb 70 kg paradicsomom. Ezt nagyjából 300 Ft/kg áron számoltam. Az 21 ezer forint. A kertbe feccölt pénzt nem számoltam, már csak azért is bonyolult mert mást is termeltem, ami szintén adott egy összeget, szóval nem volt minden összehasonlítva. Egy dolog viszont baromi jó volt: tudtam, hogy - mint mindig - semmiféle kemikáliát nem használtam, beleértve a műtrágyát és az összes növényvédő szert.

jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Mi került 300 ft/kg-ba?
jan. 13. 00:21
 3/42 A kérdező kommentje:

A Tescoban 1299 ft/kg jelenleg a paradicsom.

Te pedig 300 ft/kg áron termeled meg?

jan. 13. 00:24
 4/42 anonim ***** válasza:
81%

1: Melegházban, vagy szabad ég alatt?

Magaságyás, vagy talaj?

Volt jó termőfölded a kertedben, vagy meg kellett venni/ki kellett alakítani?

Mit csináltál 70 kiló paradicsommal?:)

Merre laksz lehet venni tőled?

jan. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:

A krumpli az eléggé kiszámíthatatlan dolog, és elég sok munka van vele. Nagyban függ a termés föld minőségétől, és attól is van e eső (vagy öntözni kell). Aztán jönnek a krumpli bogarak amikkel megint valamit kezdeni kell stb. A lényeg hogy előre nem belátható hogy milyen mennyiség terem le. Ha szerencséd van jó, ha nincs szerencséd nem olyan jó.

A répa és az uborka már sokkal egyszerűbb és kiszámíthatóbb is. Bár ha nincs eső azt is öntözni kell, de sokkal kevesebb erőfeszítés kell ezekhez mint pl a krumplihoz.

Az is fontos a krumpli kiszív sokmindent a földből. Ha utána évbe is oda ültetsz valamit, figyelni kell rá hogy ne legyen túl nagy tápanyag igényű.

Százalékokat tehát senki nem fog tudni neked mondani, mert ez eléggé kiszámíthatatlan. Próbáld ki kisebb mennyiségben és meglátod kb miről van szó.

jan. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
54%

Semmivel nem olcsóbb.

Drága a víz, az üzemanyag, az idő.

Ha az ár miatt termelnél inkább bele se kezdj.

Pláne olyan növényekkel, amiket felsoroltál, mert nagy csalódás lesz.

jan. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
39%
A piac a legolcsóbb
jan. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem drágáb akkor már szerencséd van.
jan. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Fúrt kúttal locsolva egyes dolgokat olcson kihozhatsz bab borsó paradicsom pl. Gyümölcsöket is megéri ternelni. Vannak amiket abszolút felesleges pl sárgarépa
jan. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 5000 Ft-ért vettem paradicsom palántát, lett kb 15kg. Nem tudom mennyibe került volna nyáron 15 kg paradicsom. Viszont nagyon finom, sokkal jobb, mint az ipari termesztésű.

Édesburgonyát is ültettem, abból kb csak annyi lett, amennyit a boltban megvettem volna a palánta árán.

jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!