Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor és mennyi ideig virágzik...

Mikor és mennyi ideig virágzik a májusfa?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok rá és a szomszéd ilyen fát ültet most (hármat is) a háza elé... Nem tudom, mit mondjak erre, hiszen tud róla, tőlünk vitte el, mert mi kaptuk, azt mondta, ha nekünk nem kell, majd ő kiülteti. Nem fogja fel, hogy az szinte olyan, mintha előttünk állna...Ilyen alapon parlagfűvel is bevethetné a kertjét...
2010. okt. 23. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha egyáltalán gyökeret ver... :)), akkor virágzik, amikor az orrodat fújod, ill a tüneteid vannak.

Vicc vagy valami elírás vagy csak nekem ismeretlen a májusfa, mint élő fa? Nem a nyírfára gondolsz?

2010. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vicc, itt a faluban így hívják. Anyósomék szomszédja előtt van, és amikor kinn voltunk a gyerekekkel, örökké prüszköltem, csavarta az orrom. Sajnos nem emlékszem vissza, hogy mennyi ideig tartott, azért kérdeztem. Mondták, hogy majd adnak nekünk, mert előttünk nincs semmi, és szeretnénk ültetni valamit, de még akkor megköszöntem , de mondtam, hogy inkább nem fogadjuk el, mert nem akarok már tavasztól allergiás gyógyszereket szedni.

Erre most apósom hozott hármat, mert elfelejtette... A szomszéd meg lenyúlta...

A google-ben is kiadja, úgy, hogy májusfa növény, de a virágzásáról, vagy az allergizáló hatásáról nem találok adatokat, ezért kérdeztem. nem

2010. okt. 23. 14:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem meg. Bocsánat az elírásokért, de sietve írok, mert felébredt a gyerkőcöm és ilyenkor már vele foglalatoskodom :-)
2010. okt. 23. 14:37
 4/4 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ, megtaláltuk!! Prunus padus a latin neve.
2010. okt. 23. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!