Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor hervad az orchidea?...

Mikor hervad az orchidea? Meddig virágzik?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy van egy orchideám,amit bimbozó állapotban kaptam, és leestek a bimbók, nem nyílt ki! Eltelt 1,5 év, és 3 hete kinyíltak, csodálatos nagy, kemény virágai lettek, és még mindig ugyanolyan szép! Ugye sokáig nem hervad még el? Nálatok kb mennyi ideig szokott virágban pompázni?

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 3. 13:26
 1/6 Darcy01 ***** válasza:
100%

Nekem most virágzik másodjára az orchideám.

Április elején kezdte el hozni az új hajtást, néhány hétre rá elkezdett virágozni, még most is gyönyörű.

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig kibírja.

2011. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Közel fél éve virágban van? ÚRISTEN! :O De jó Neked
2011. szept. 3. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
NEkem van, amelyik már másfél éve folyamatosan virágzik - amikor a száron végignyilt, akkor lejjeb indul egy újabb hajtás, és szon nyilik tovább.
2011. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hmm.. mit csináltok velük? Valami hasznos tippeket adnátok a gondozáshoz?
2011. szept. 3. 14:57
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az enyémek is egész éven át virágzanak, mármint amelyik ilyen fajta.:D Semmi különlegeset nem csinálok velük csak azt amit olvastam, hogy igényelnek. Szűrt fény, hetente zuhanyoztatás, alkalmanként spriccelem,mindig esővizet, hólevet,használok, van alattuk párologtató edény és havonta egy kis tápsó.
2011. szept. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Darcy01 ***** válasza:
100%

Én még csak annyit sem csináltam vele, mint az előző válaszoló. Napfényes helyen tartom, de nem tűz rá sosem a nap. A párkányon van, a radiátor felett egyébként. Hetente egyszer locsolom, és arra nagyon figyelek, hogy sose álljon alatta a víz.

Mostanában gondoltam rá, hogy tápoldatozni kéne, amit elvileg havonta egyszer kell elvégezni.

2011. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!