Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kinek melyik vetőmag márka...

Kinek melyik vetőmag márka magjai váltak be?

Figyelt kérdés
Lassan aktuális :)

jan. 27. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ZKI a legjobb.

100-ból 99 mag kikel.


A kertészetekben vagy gazdaboltokban kapható vetőmagok jók.

Tesco, obi, praktikerben, stb. viszont hulladékot árulnak.

jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A ZKI fajtaazonosság szempontjából jó.

Kelés szempontjából egyáltalán nem jobb a többinél. Pl. a nagy csomagos, csávázott magból kb. 6 szál kelt ki a sokezerből. Mellette a saját szedésű 5 éves mag olyan sűrűn kelt, mint a gyep.

Fajtaazonosság szempontjából nekem a Garafarmmal volt szívás meg a Lidl-ben kapható cseh vagy milyen maggal.

Arra kell figyelni, hogy lehetőleg csak olyan magot vegyél, amit előző évben minősítettek. (Rá van nyomtatva.)

Azt soha nem lehet tudni, hogy hány éves magot veszel. A termelők előszedik a legrégibb, akár 10-15 éves magot, csinálnak egy csírázási próbát, és ha 90% kicsírázik, akkor becsomagolják neked. Hiába írják rá, hogy 3 évig jó, de a valóságban már a 2. évben is lehetnek problémák.

jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most én is a saját magra esküszöm. Rakosgatom is elfele mindet. Az árak felfelé mennek, a minőség meg vacak főleg a kis magoknál.
jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is elrakok mindenfélét, kivéve a hibrideket, amiből van olyan. Mert azok azért jobb minőséget adnak, megérik az árukat általában. Pl. a Mohikán F1 uborkának nincs párja, betegségek ellen nem kell permetezni, és aszályban se keseredik. Vagy a Lugas F1 paradicsom egyenletes jó minőséget ad.
jan. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem Rédei Kertimag és Hermes a best. (Amit kertészboltban vagy kertészetben lehet kapni.)
jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rédei, ZKI
jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!