Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány m²-en lehet megtermelni...

Hány m²-en lehet megtermelni 1 évnyi ételt 1 ember számára teljesen bio módon? (Ugye zöldségeket és fűszernövényeket értek az étel alatt.) És mennyi időt igényel 100%-ban kézi (primitív) eszközökkel?

Figyelt kérdés

febr. 4. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Télen mit akarsz enni?


Szerintem kb 100 m2 elég, kérdés mit akarsz enni.

febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ételt. :) Nem tudok konkrétabbat írni. Mire gondolsz?

Csak sok-sok éve termesztettem, de akkor is mondták, hogy mit hogyan, tehát járatlan vagyok ebben.

febr. 4. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Azt tudod, hogy télen nem fogsz tudni semmit kertben termelni. Max ha elrakod a nyári dolgokat. Arra szerintem nem akarsz vetemedni, hogy a boltban vegyél agyonpermetezett zöldségeket vagy gyümölcsöket?
febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gabona megtermelése problémás, meg az is, hogy liszted legyen belőle.

Krumplit, babot, hagymát meg tudod termelni télre is. De üvegben, fagyasztóban el lehet rakni még rengeteg dolgot, mint pl. borsót, reszelt tököt, sóskát, stb. Talán 4-500 m2/fő.

A gyümölcs ezen felül van, de az meg olyan, hogy majdnem ugyanannyi terület kell 4 főnek, mint 1 főnek. Mert télre, befőttnek ugyan el lehet tenni egy fa 50 kg termését, de nyáron, friss fogyasztásra sok fa kell, mert egy-egy fa termése - fajtól függően - 10, maximum 20 napig fogyasztható.

Na, mondjuk, bio módon lehet, hogy mindennek a hússzorosát kell becélozni, mert nem tudod, hogy mi fog megteremni, és mi megy tönkre teljes egészében.

febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1ha 10.000m2
febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az 1200 m2-es telek kisebbik fele a ház melletti díszkert, és nagyobbik hátsó rész a haszonkert. De ezen a 700 m2-en sem krumplit, főleg gabonát már nem tudok termeszteni. Vannak alma, körte, szilva, meggy, cseresznye, őszibarack és nektarin fajtáim, van mogyoró és diófám. Van málnám, szőlőm, pöszmétém, áfonyám, fügém, most fog termőre fordulni a som, a gránátalma, a kiwi. Termelek paprikát, paradicsomot, tököt, cukkinit, spenótot, petrezselymet, céklát, tartlórépát, epret, hagyma féléket. És van fűszerkertem is, a snidlilngtől a bazsalikomon át a mentákig a kaporig.

És bár amit frissen nem fogyasztunk el, azt befőzzük és tartósítjuk, vagy lefagyasztjuk, de azért nagyon sok mindent kell még venni a boltban. Burgonyát, déli gyümölcsöket, lisztet, cukrot, görögdinnyét stb.

Szóval a 700 m2 kevés. Ha néha vetek egy kis sütőtököt, vagy sárgadinnyét, azt úgy kell vezetgetni futás közben, hogy ne nyomjon el semmi mást. Mondjuk a nagy lombja alatt nem kell cserébe kapálni, de van úgy, hogy két sor paradicsom közé kellett beterelni. És ha bio, akkor ahhoz még nagyobb terület kell.

Ha bio módon a burgonyát, és a gabonákat is magadnak termeszted, szerintem nagyon jó közelítés az #5-ös válaszoló 1 hektárja...

febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen 3-as, tudom. Nem, nem szeretnék zöldségeket boltból venni.


Köszönöm szépen 4-es!


5-ös! Ezt 100%-os önellátásra írtad (1 főre)?


Hányan vagytok 6-os? Köszönöm szépen amiket írtál!

febr. 7. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!