Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki milyen fülvédőt, fültokot...

Paukember kérdése:

Ki milyen fülvédőt, fültokot ajánlana kerti gépek mellé? Leghangosabb a 70cm³-s háti permetező, de a fűkasza is 50cm³ és a fűnyíró is elég hangos tud lenni. Tavalyi szezonba érezhetően romlott a hallásom.

Figyelt kérdés
Fülvédő vagy fültok.

febr. 9. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

sima munkavédelmi füles megeszi.

bele fogsz izzadni, az ellen nem tudsz mit tenni.

febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én azért nem használok se szűrős maszkot, se fültokot, mert utálom, ha beleizzadok. Oké, van olcsó munkavédelmi fültokom, de csak tényleg nagy zajban használom. (A motoros permetező szerintem nem olyan hangos. Egy flex sokkal rosszabb.)

Füldugót akarok venni idén, rendszeres használatra. Még soha nem használtam, nem tudom, milyen az, ami nem zavaró, de mindenesetre a védő hatásuk nagyjából annyi dB, mint a fültokoké, viszont a fül nem izzad beléjük.

febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a legolcsóbb, de èn utàltam a tokmèret ès szorítása miatt, a műanyag pánt meg egyszercsak eltörik. Ne ezt vedd.


2# a füldugó csak jól berakva csillapít rendesen. Van akinek megfájdul a füle töle, ha koszosan használod, fülgyulladás is lehet belőle.

febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Zene/podcast be az agyba, sötét védőszemcsi fel az arcra, aztán díbolás, mintha sose lenne holnap. Van, hogy jó a fültokot is feldobni és csendesen, nyugiban hallgatni a műsort, miközben a gépre is tudsz figyelni.
febr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én mosható szilokonos füldugót használok, ilyet:


[link]

febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Scream85 ***** válasza:
Én vagyok az egyetlen aki mindenféle ilyen maskara nélkül használja a gépeit? :)
febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak flexhez használom, mint írtam, mert észrevehetően romlott a hallásom. De úgy gondolom, érdemes lenne más zajos munkához is, csak sajnos minden megoldásnak van hátulütője. (Benzinmotoros gépnél még plusz, hogy nem árt hallani is a motorhang változását, vagy fadöntésnél az első reccsenést, hogy mikor kell odébb állni.)
febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 nem tudom, neked milyen hallásvédelmeid voltak, nekem az a napi tapasztalatom elég sokfélével, hogy még a beszédet is jobban érted a zajban vele. Megjegyzem, fadöntésnél az első reccsenés csak nagyon extrém esetben számíthat, ha egyébként minden szakszerűen történik.
febr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Munkavédelmi füles, én is ilyent használok,nagyon jó.
febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!