Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leggyorsabban növő fáknak...

Leggyorsabban növő fáknak (esetleg magasabb bokroknak) mi az ismérve _magasságnövekedés_ tekintetében? (Évi növekedés cm-ben. Mi számít elképesztően gyors növekedésnek? Ill. hány ilyen fa/bokor fajta létezik?) Plusz lehet már kapni előnevelt... Lent!

Figyelt kérdés

Plusz lehet már kapni előnevelt fákat, három (vagy négy?) méter magasakat is.


Ezekkel le lehet - valamelyest - rövidíteni (nézzétek el, ha nem precízen fogalmazok) az időt, míg egészen (vagy nem is egészen, de azért már úgymond "láthatóan", számottevően) terebélyes lombkoronájuk lesz?


Nyilván itt nem a teljes magasságra, sem pedig a legnagyobb lombkorona kiterjedésre gondolok, hanem arra, ami már lassacskán (évről-évre egyre inkább) kezd meg-meglátszani. Vagyis nyomokban hasonlít már a teljes kifejlettségében pompázó lombkoronájára.


Az eddig a (nem teljesen kifejlett, de már szép!) állapotig/kinézetig tartó időt - valamicskét - lerövidíti egy három (netalán négy?) méter magas előnevelt fa? (Azokból az egyébként is gyorsan növő bokor és főképp fa fajtákból, melyeket javasolni fogtok lent.)



febr. 12. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Többmilliós tétel lehet ilyen öreg fa és az átültetése... és akkor kérdés, jól érzi e majd magát az új helyén. Fajtának utána tudsz nézni, hogy várhatóan hány éves korukra érik el teljes kifejlettségüket és az mekkora. Így ki tudod számolni, kb. milyen gyorsan nő. De hát itt sem mindegy, milyen a talaj, vízigény, napfény, társnövények.
febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" Mi számít elképesztően gyors növekedésnek?"

A fekete bambusz növekedése ami nálunk is van a kertben. Kb. 30cm-t egy NAP alatt tavaly tavasszal amikor próbaképpen megjelöltük.

Ilyet fától, bokortól ne várj!

febr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én erre a célra (hamar árnyékot adjon) klasszikus szivarfát vettem a lehető legnagyobbat, 220 cm magasat tudtam venni. Nem a gömbkoronájú (Nana)


Aztán a szilfa ami borzasztó gyorsan nő, csak én azt nem akartam.

febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Több kertészet is árul "koros" fákat, mi annak idején a New gardenben vettük, de a kisebb fák néhány év alatt beelőzték, gondolom a nagy fa a gyökereit próbálta a lombhoz növeszteni.

Nálunk a bajnok szerintem a nyár, de a nyír, a szil vagy az akác is elég gyorsan nőnek. Vizesebb helyen a fűz is. Ezek 3-4 év alatt a ház magasságát elérik.

Olyat is szoktak, régebben parkokba is, hogy a kívánt értékesebb fajtákat elültették, aztán közéjük a gyorsan növőket, amik gyorsan árnyékot és nagy zöld tömeget adtak. Majd kb 10 évvel később elkezdték kivagdosni a dajka fákat és ott maradtak a szebb juharok, hársak, platánok, stb.

febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, 5-ös, Megyeri Szabolcs is ezt ajánlja, ha valaki nagyon gyorsan árnyékot akar, mert a gyorsan növő fák gyorsan is pusztulnak.


Abban is igazad van, hogy a nyír a leggyorsabb, csak az nem ad mély árnyékot, hanem ritkás lombja van.

Én szomorú füzet is ültettem egyszer, csak sajnos ki kellett venni mert rossz helyen volt, csináltam neki "tányért", locsoltam minden nap és borzasztó gyorsan nőtt.

Tavaly vettem egy 4,5 méter magas juharfát, a törzse csak kb 12 cm körfogatú, de nem biztos, hogy jól tettem, én is úgy hallottam, hogy néha a kisebb fák beelőzik a nagyobbakat. Majd meglátjuk.

febr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!