Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tó (vagy ritkán használt...

Kerti tó (vagy ritkán használt fürdőtó) ahhoz, hogy menedéket, netalán némi életteret nyújtson madaraknak és egyéb állatoknak mi szükséges? Illetve,hogy végig tavacska (víztömeg) maradjon - állatoknak igen, de ne legyen élettere algának, kullancsnak?

Figyelt kérdés

Milyen felszerelés kell tehát, hogy (néhány példát említve) ne algásodjon be, és - ha lehetséges ez egyáltalán - olyan bogarak, rovarok ne, vagy ne nagy számban telepedjenek meg a közelben, mint kullancs, vagy szúnyog. Mivel mindkettő szereti a vizes élettereket (éppen ezért fogalmaztam úgy, hogy ha lehetséges egyáltalán kordában tartani őket).


Viszonyt a többi állat (minden, mi nem a fentebb említett bosszantó - esetenként veszélyes - rovar, bogár) érezze magát "jól", legyen egy hívogató, nyugodt menedék számukra, kiváltképp a nyári nagy hőségben.


Mind az állatfajok odaszoktatása/odacsábítása, mind a víz vízként való megtartása, tisztántartása e kiírás két kérdése.



febr. 15. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép kérdés, amiből sugárzik a tájékozatlanság és a naivitás. Azért szép, mert a tavasok nagy része tényleg így képzeli a tavat és sokan nagyon sokat tesznek azért, hogy az ő fejükben lévő elképzelést megvalósítsák.


A tavak kialakításának szempontjairól nagyon sokat lehet olvasni. Én ezzel kezdeném, mert nem mindegy, hogyan alakítod ki, milyen rétegei és részei vannak. ezen kívül meg kell tervezni, hogy milyen növényeket és milyen állatokat akarsz benne látni. Ezen kívül van aki nagyon sokat foglalkozik a tó tisztaságával és a tökéletes szűréssel. Ez szerintem a legbonyolultabb dolog. A saját tavunkat úgy alakítottam ki, hogy a halak jól érezzék magukat benne, ennek egyik legfontosabb része, hogy a szűréssel nem sokat foglalkozok, de szerintem erre a részre lehet a legtöbbet költeni és legjobban kibontakoztatni. Nálunk a szúnyogokat a halak tartják távol, amiket különben egyáltalán nem etetek, így a tavat saját erejükből tisztán tartják és nem szaporodnak túl. Ráadásul nagyon óvatosak, mivel rengeteg kóbor macska látogatja a telket és vadászni is szoktak. A madáritatás ezért részlegesen sikeres. Nagyon szeretik a madarak, de a macskák mindig jelen vannak. Madáritatót egyszerű kialakítani és a madarak szeretni fogják. Amit én pluszban megoldottam az az, hogy az esetlegesen beleeső állatok ki tudjanak belőle mászni, ezt én egy deszkadarabbal érem el, de lehet variálni, hogy jobban nézzen ki, a lényeg az, hogy legyen ilyen megoldás. A tó természetes szűrését növényekkel lehet megoldani, nekem nád van benne, az rengeteg munkát elvégez. A tó környéke fásítva van, hogy nyáron árnyékolja a tavat. Van benne szűrő, de azt nem szoktam túl gyakran használni, amúgy nem is nagyon szükséges, az öntisztító képessége elég nagy. A kullancsoknál nem tudom mire gondolsz, az nem a tó miatt lesz jelen, hanem az emlősök miatt. Ha van kutyád, macskád, akkor kullancsod is lesz.

febr. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fürdőtó, az egy erősen más kategória. Maradjunk a kertitónál.

Az algásodás ellen szükséges tószűrő mi áll egy szivattyúból, ami cirkuláltatja a vizet, ez a szivattyú bepumpálja a vizet egy szűrőbe, ami egy több szűrőrétegből álló szűrő és ebben okvetlen van egy UV lámpa is. Ez így bárki bármit mond önmagában megakadályozza az algásodást ha megfelelő mennyiségű vizet tud megforgatni 1 óra alatt. Persze enélkül is meglehet oldani, a víz tud tiszta maradni megfelelő növényzettel. Hogy szúnyog ne legyen benne, az gyak. kivédhető azzal, ha halakat telepítesz a tóba, nálam soha nincs szúnyoglárva a tóban, a halaknak ami szükséges, megfelelő mélységű víz az átteleléshez és a melegebb időben az elvonuláshoz, homok a tómederben, részben árnyékos hely, növényzet. Növényzet kordában tartásához ültetőkosár.

febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!