Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szennyvíztartányból kifolyt a...

Szennyvíztartányból kifolyt a víz. Hogy fertőtlenítsem a földet, hogy ne ártson a gyereknek/növényeknek?

Figyelt kérdés
Átemelős szennyvízrendszerünk van, van egy ideiglenes szennyvíztartályunk. Elromlott a szivattyú motorja, és kiömlött a szennyvíz egy kb 2 m2-es területre. Hogy fertőtlenítsem azt a földrészt, hogy ne legyen baja a gyereknek, ha ott tapogatja a földet? Külön boldogságom, hogy 2 méterre onnan van a konyhakertem, jó lenne azt sem kiirtani. A szerelők javasolták a klórmészt, de félek, hogy olyan erős lúg szétmarja a gyerek bőrét és a kertben is ki pusztulnak a növények. Nincs valami barátságosabb mód? Vagy ha a klórmész működik csak, akkor meddig kell tőle távoltartani a gyereket?
febr. 17. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A klórmész nem a lúgos hatásával összefüggően fertőtlenít, hanem a klórtartalma miatt, viszont növényeknek egyik sem tesz jót. Pár hétig a gyereket kellene távol tartani az érintett területtől.
febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt értem, de attól még lúgos és szétmarja a kezét. Mennyi a pár hét, ami biztos elég? 2 hónap? 2 méterre onnan ki fognak halni a növények? Mert akkor inkább átültetem őket előtte gyorsan.
febr. 17. 13:58
 3/7 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm! Nem találok erről sehol semmi infót.
febr. 17. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Klórmész, mészhidrát. De ha nem használsz semmit se lesz baj, nyilván nem használtok a háztartásban mérgező-fertőző anyagokat. A gyerek se tapicskol-négykézlábazik még februárban mezítláb ott gondolom. Pár napig ne menjen oda.
febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A növényeknek semmi bajuk nem lesz a szennyvíztől, legfeljebb gyorsabban nőnek. Meg a gyereknek se lesz baja, ha egy darabig nem ott mászkál négykézláb.

Sokfelé szokás a kertbe kinyomatni a derítő tartalmát, hogy ne kelljen a szippantósnak fizetni. És még nem hallottam olyanról, hogy bárminek vagy bárkinek baja lett volna tőle. Valószínűleg van annyi lúg a szennyvizetekben, ami semlegesít minden kórokozót.

febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi folyt ki? Gondolom nem több köbméter.

Gyereket ne engedd oda 1 hónapig oszt jóvan.

Majd az eső elmossa.

febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak egyszer folyt ki egy kb 2 m2-es területre, és csak "víz", nem volt benne semmi szilárd anyag.
febr. 18. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!