Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy citromfát. Hogyan...

Kaptam egy citromfát. Hogyan gondozzam? Mire vigyázzak?

Figyelt kérdés

Nevnapomra kaptam egy citromfát, mindig is nézegettem az üzletekben, gondoltam majd veszek ha elkoltozunk, de kicsit hamarabb kaptam mint a számításaim szerint:)

Vannak rajta pici zöld citromos és sok sok virág.

Viszont sajnos egy-ket levele lehullott és pár virágok is elkopott. Fényes helyen van, de ott a radiátor az ablak alatt, lehet az nem jó neki, mert közel van hozzá. Máshol sajnos egyelőre nem tudom megoldani. A földjét nedvesen tartom mindíg, viszont még nem ültettem át. Ez gond lehet? Köszönöm a tanácsokat



febr. 23. 09:21
 1/7 A kérdező kommentje:

*Pár virágot is eldobott


Nem ellenőriztem vissza mit írt at a telefon.

febr. 23. 09:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Télen teleltetni érdemes
febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Előbb kellett volna utánaolvasni, és utána vásárolni.

Télen hűvös, de fagymentes, világos helyen kell teleltetni. Meleg szobában nagy valószínűséggel a levelei többsége lepotyog. Április végétől ki lehet tenni szabadba, de az már valószínűleg késő lesz neki.

Ha nincs hűvös helyiség, ajándékozd el. Ha van akár lépcsőház, az is megteszi. Hűvös helyen télen mérsékelten kell öntözni, 0 fok közelében inkább félszárazon tartani. Nyáron lehet bátrabban öntözni. Évente 2-3 alkalommal kell egy alakító metszés, hogy ne kevés egyenes ág legyen. Nyáron időnként tápoldat kell. (Télen nem, mert hidegben úgyse fejlődik.)

febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ajándékba kaptam, azért nem készültem fel.

Egyelőre lakásban vagyunk, kb jövőre költöznenk családi házba, ott megtudom majd oldani a teleltetést. Itt esetleg a spájzba tudom betenni,csak nem mertem, mert féltem hogy nem tesz neki jót ha pár nap bentlét után oda teszem.

febr. 23. 16:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Elajandékozni nem szeretném, fontos személytől kaptam.
febr. 23. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne öntözd túl,pangó vizet nem szereti.
febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Az egy dolog, hogy mit szeretnél. A növényeknek vannak igényeik, mint mondjuk az állatoknak is. Ha ezeket nem tudod biztosítani, akkor elpusztulnak.

A spájz szerintem sötét a citromnak. A hőmérséklet biztos jó lenne.

febr. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!