Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik oldalon nézitek a...

Melyik oldalon nézitek a várható időjárást, hogy lesz-e fagy, mikor kell védekezni a fagykár ellen?

Figyelt kérdés

febr. 23. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sima időjárás jelentéseket szoktunk figyelni.

De eddig hiába, mindig elfagyott amit védeni akartunk.

febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Telefonon amit kidob
febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nincs védekezés, hetekig tartó éjszakátol hajnalig minden bepusztul, ez megy 5 éve . Ha nem április elején akkor végén .
febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
idokép.hu
febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
időkép
febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Met.hu
febr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Időképet szoktam, mert van települési előrejelzés. Túl sokat persze nem ér, az egy órán tartó felhőszakadás előtt 2 órával azt írták, hogy nem lesz eső... Több napra előre meg csak olyankor tudják megmondani, mikor egész Európa frontmentes.

Védekezni nem szoktam. Idáig csak tavalyelőtt volt teljes elfagyás, valamint tavaly meg vagy 5 éve aránylag komoly kár a barackban. Más gyümölcsben nem volt a fagy miatt.

Az elfagyáshoz amúgy nem elég a fagy, hanem komoly fagy kell. Most még a -10 se okozna teljes elfagyást semminél. Virágnyílásban is simán kibír minden mondjuk -3-at, még -6-nál is szokott lenni némi termés, főleg a magasabb ágakon. Leginkább akkor van gond, ha sziromhullás után jön komolyabb fagy. Ez azért fagyzugon kívül elég ritka.

(Ha nem permetez valaki, a virágmonília kártételét fagykárnak szokták nézni.)

febr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
yr.no
febr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én szoktam védekezni csak nem tudom hogy idén érdemes e mivel nálunk már lassan virágzik a kajszi meg az őszibarack pedig még csak február második fele van...
febr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Időkép és talán idén megússzuk
febr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!