Kezdőoldal » Otthon » Kert » S. O. S! hogyan védjem meg a...

S. O. S! hogyan védjem meg a fagyoktól a balkonládákba ültetett krizantémjaimat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
sosem ültettem még krizit, de most 9 120cm-es balkonládám velük pompázik már 2 hónapja....hogyan vészelhetnék át a telet?tudom,hogy évelők, de nem tudom a balkonban biztosan megfagynak,nem?valami szigetelési tipp?bevinni nem tudom őket sehová...S.O.S!
2010. okt. 25. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem igazán tudod megvédeni őket. Épp most voltam egy virágkertészetben, és a kertész mondta, a komolyabb fagyokat nem éli túl a krizantém.Legfeljebb ha már jönnek a kisebb fagyok letakarod őket fóliával, úgy tovább bírják, de sajnos végleges megoldás az lenne, ha betudnád vinni őket.Egy virágszerető nő!!!
2010. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek is: a krizantém évelő és megfelelő szigetelés mellett a balkonládában is tökéletesen átvészeli a telet. Kedves Kérdező! Azt javaslom, vegyél szalmát és pukifóliát vagy jutazsákot. Jutazsákot kertészetben, pukifóliát pl. a metro áruházban kapsz, szalmát/szénát kérj/vegyél pl. lovardában, azért a kis mennyiségért kár lenne egy egész bálát venned :=). A szalmával bélelt jutazsákal vagy pukifóliával burkold körbe a ládákat (a növények töve körül hagyj egy kis területet szabadon, ahol nedvességhez juthatnak), minél kisebb a láda, annál vastagabb legyen a szigetelés. Gondoskodj róla, hogy pangó víz ne maradjon a ládákban, még becsomagoltan is el tudjon folyni a felesleg. A krizantémok föld feletti része nyilván le fog fagyni az első erősebb fagyok megérkeztével, de a gyökérzete jó eséllyel ép marad. A lefagyott szárakat, leveleket ne vágd le, hanem tavaszig, az új hajtások megjelenéséig hagyd a növényen, az is szigetel. Télen, ha van csapadék, nem kell öntözni, száraz időben, fagymentes napon kb.2-3 hetenként öntözd meg a növényeket. Tavasszal az elszáradt ágakat kitörheted tőből vagy egyszerűen levághatod pár centire a föld felett. A ládákról leszedheted a télikabátot és el lehet kezdeni a tápoldatos öntözést. A többit bízd a természetre!

Évek óta tartok krizantémot virágládákban, sőt műkőládában is és szépen áttelelnek. Sőt, mivel a természetre bízod a fejlődését és nem mesterséges körülmények között hajtatod, mint a kertészetekben, már július végén, augusztusban számíthatsz az első virágokra, amiket, ha elhervadás után azonnal lecsípsz, egészen a fagyokig folyamatosan fog virágozni a növényed. Sok sikert!

2010. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én már 2 éve kint hagyom a balkonládába a krizantémjaimat és nem takarom le őket semmivel..ugyan ugy vannak kint mint nyáron és soha egyik sem fagyott meg!mindig ujra hajtanak és csodaszépen virágoznak!
2010. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!