Kezdőoldal » Otthon » Kert » érdemes-e házilag és ha igen...

érdemes-e házilag és ha igen hogyan milyen sablonnal és milyen arányu keverékkel lehet térköveket önteni járdaépitéshez vagy egy nagyobb terület lekövezéséhez? Az érdemes-e kifejezést az anyagiak miatt kérdeztem

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy van-e kedved pepecselni vele. AZ első 10-15 db szinte biztos, hogy nem sikerül, mert ebbe is bele kell jönni, rá kell érezni a módjára. Azonkívül hát fizikai munka is, keverni a betont, a formákba tapicskolni, szépen tömörítve, aztán némi kötési idő után kiborítgatni egyenként, aztán napokig hagyni száradni, tehát helyigényes is.

Mi magunknak csináltuk, nem bántuk meg, de Édesapám jócskán elbíbelődött a kövek legyártásával (nekünk nem volt sok helyünk, így csak kisebb adagokban készülhettek a kövek). Ellenben sokkal olcsóbban kijött. Már 14 éve azon járunk autóval és ment már rajta 10 tonnás teherautó is, mégis csak néhány darab sérült meg ennyi év alatt. Igaz, az extrém terhelés miatt mi nemcsak kavicságyat, hanem vastag betonalapot raktunk alá, arra jött a homok, és úgy a kövek. Az egész lejt egy icipicit (4 méter szélességen összesen 10 cm-t), így felszíni és a beszivárgó víz is el tud folyni, szivárogni oldalirányban, a sövény alá, így nem fagy fel a kövezet.

2010. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Az én véleményem: NEM.

Az egyik rokonom műköves.Ő otthon évek óta csinálja a kimaradt anyagból az udvarra a térköveket.

Neki könnyű--

1-ért hozzá.

2-ha marad ki pár lapát anyag,sablonba teszi,...és minden tavasszal 3-4 m2-rel nagyobb,különleges/minden fajta és színű/térköves lesz az udvara,szóval nem direkt ezt csinálja.

3-kirakodóvásárban vett műanyag sablont,azokba rakja.

4-úgy tudom 1:3 vagy 1:4 a keverési arány.

2010. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Adok egy jó és olcsó ötletet, én is így oldottam meg.

Mivel a térkő kiöntése otthon sohasem lesz olyan tökéletes és tartós, mert nem lehet házilag úgy tömöríteni, mint egy rázóasztalon, ezért nem érdemes pepecselni vele.

Viszont olcsón hozzá lehet jutni bontott térkövekhez.

Ha böngészed egy kicsit a hirdetéseket biztosan találsz előbb-utóbb olcsón eladót.

(Én pl. ingyen kaptam, csak hozzam el onnan minél előbb, mert kellett a hely.)


Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Dr. Valaki tanácsát is. Megkisérlem ezt a "vonalat" is
2010. nov. 8. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!