Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medenceporszívó házilag?

Medenceporszívó házilag?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék házilag gyártani egy medence porszívót ??
2011. jún. 19. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

szerintem nem fontos porszívót használni. nekünk kör alakú medencénk van, 3m es és úgy tisztítjuk, hogy megyünk körbe-körbe, amitől a megtekeredik a víz, a levelek bogarak középre mennek, onnan már könnyű egy helyről kiszedni őket szűrővel.

de az is igaz, hogy nem sok szennyeződés jut bele, mivel ha épp nem használjuk le van takarva ponyvával.

egyébként ha mindenképp porszívót szeretnél, mert nagyon nagy a medencéd vagy ilyesmi, akkor próbálj angol nyelven keresni tippeket. pl: [link] az első találat ígéretesnek tűnik.

remélem segíthettem :)

2011. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szűrőn hálót értettem :))
2011. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Mi a szivattyúra erősítettünk slagot,és annak a végével mentünk végig a medence alján...Bár ha már odakerül a medence,hogy porszívózni kell,sokat nem lehet érte tenni,mert bár az alja tisztább lesz,addigra már rendszerint minimum bealgásodott.A felszínen lévő apróságokat-bogarak,falevél,stb-hálóval lehet jól kipecázni,azt pedig,hogy lentre homok jusson,medencetakaróval kerültük el ill.bemászás előtt mindig kitettem egy kis lavórt,s abban leöblíthette mindenkit a homokot a lábáról.
2011. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Bocsánat,a medenceporszívó hasznos és nem reménytelen vele a helyzet,csak a házilag készítettel nem lehet már sokat tenni érte:)
2011. jún. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nos, ez attól függ,milyen rendszerű és méretű a medence.

1 szkimeres (szívó fújó, azaz beszívja a vizet, és megtisztítva visszatolja) medencénél a leg egyszerűbb, ha a szívóra csatlakoztatsz egy csövet (de szerintem vastagabbat, mint egy slag, mondjuk 8cm átmérőset) és arra egy porszívó fejét.

2. gravitációs (másképp feszített víztükrű) és töltő leeresztő (egyértelmű, termál medencéknél működik) medencéknél van két jó tippem, ezekkel dolgozom. AZ első, hogy egy búvárszivattyú szívó részére teszel egy porszívófejet, a kifújó részére egy szűrős zsákot, és az egészre szerelsz egy nyelet. Ez olyan medencéknél működik, ahol kicsi a medence, kintről el lehet érni. Azért nem jó nagyra, mert áram kerülhet zárlat esetén a vízbe. A másik, hogy egy szennyvízszivattyú szívó oldalára raksz csövet és porszívófejet, a kifújó felét pedig egy másik csővel a vízszűrő rendszerbe juttatod. Így nagyobb medence is takarítható, mert a vízben lehetsz, hisz a szívattyú a parton van.

2011. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!