Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly dugdostam el fokhagymat...

Tavaly dugdostam el fokhagymat, de nagyon aprók lettek. Mitől lesznek vastagok mint a boltba?

Figyelt kérdés
febr. 28. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Alakíts ki a növénynek tetsző legmegfelelőbb körülményeket. (Föld, páratartalom, öntözés, fény és hőmérséklet viszonyok).

Miután "learattad", válaszd ki a legnagyobbakat, és azt szaporítsd tovább. egy idő után nagy valószínűséggel egyre több lesz a nagyobb ami neked is tetszik.

A boltit néha jobb nem tudni, hogy mitől olyan méretű. Ipari körülmények, ipari tápok.

febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mint a boltban azok az óriási hagymák, olyanod nem lesz. Azok kínai őszi fokhagymák, amiket tudományos módon elvégzett műtrágyázással és öntözéssel termeltek nagybani módon, valamint hűtőházban, és csírázásgátlóval kezelve tároltak. Neked erre nincs lehetőséged. A normál őszi fokhagymafajták, ami aránylag nagyra nőnek, azok csak kb. karácsonyig tárolhatóak házi körülmények közt. Te ne ilyent vegyél, hanem tavaszi fokhagymát.

Először is, megfelelő hely kell. Felásott/szántott föld, amiben van tápanyag, és nincsenek fák és nagy bokrok a közelben, amik alulról a gyökerükkel kiszedjenek mindent a hagyma alól.

Másodszor, ne akkor duggass hagymát, mikor már fürdőruhában is lehet...

Amint a földre rá lehet lépni, tehát porhanyós és nem ragad árokhúzáskor se, azonnal fogj neki. A fokhagyma esetében nem értelmezhető a "túl korán", de a "túl későn", az igen. A megfelelő idő nálunk általában március első felében jön el, de ez évfüggő.

Én évtizedekig termeltem eladásra, és az arra járók a talajelőkészítéskor meg a duggatáskor mind bszogattak, hogy korán van az még, hideg még a föld. Aztán nyáron jöttek venni hozzám, mert náluk nem nőtt meg, mivel rossz a föld, rossz a fajta, rossz minden. Nem ám, hogy ők csak áprilisban duggatták...

Aztán nyáron rendesen kell gyommentesíteni, és a felső réteget felkapálni, hogy elvágd a kapillárisokat, amiken keresztül kiszárad a föld. Ehhez az kell, hogy ne 20 centinként legyenek a sorok, mert akkor nem tudsz közte elmenni, és nem tudsz kapálni.

Ha minden stimmel, akkor a különösen száraz évek kivételével nem is muszáj öntözni. Én öntözés nélkül termeltem általában (idő és megfelelő lehetőség hiányában), és mindenki csodájára járt, hogy hogy lesz ilyen szép a fokhagymám. De természetesen az öntözés hasznos, ha jól csinálod. Akkor kell, mikor már 10 cm mélyen is száraznak tűnik a talaj, ha a hagymák mellett vizsgálod. És ne a felső 1-2 cm-t áztasd el gyakran, ami csak a gombabetegségeknek meg a gyomoknak kedvez. Hanem úgy öntözz ritkán, nagyobb vízmennyiséggel, hogy az legalább 10 cm-ig leszivárogjon. Tehát ha tudod mérni a vízmennyiséget, akkor 10-15 mm esőnek megfelelő vizet kapjon egyszerre. (Ami 10-15 liter/m2.)

febr. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!