Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék néhány bokor levendu...

Szeretnék néhány bokor levendulát a kertben. Nulláról indulva, mit kellene tennem (magot venni, vagy palántákat, vagy...)?

Figyelt kérdés
márc. 1. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Palántát. Nálam francia van, nem tudom a másik milyen.


keress rá a fajtára.

Szóval a cserpes palánta a megbízható.

márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Palánta. És ne kertészetben vedd, hanem egyenesen Tihanyból őstermelőtől.
márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magról nagyon nehezen kel, mellesleg kell neki fagyhatás, akár kint, akár fagyasztóba téve.
márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Érdemes pár száz forinttal többet fizetni és egy nagyobb palántát venni eleve, nem kicsit. akkor hamarabb lesz méretes a növény.

Arra nagyon figyelj, hogy nem lehet a levendulát úgy szaporítani hogy ketté vágod a nagy, öreg növényt. Vagyis vagy vissza kell metszened mindig kicsire, amekkora neked oda kell, vagy eleve ültesd nagy távolságra egymástól a töveket, hogy ne legyen gond ha méteresre megnő a bokor! Sajnos ezt én nem tudtam és a gyönyörű, már sok éves levendulát sikerült elpusztítanunk a kerítés átépítésekor. Azt hittem simán át lehet ültetni több darabban. Hát nem lehet.

márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Át lehet ültetni, csak mikor kevés gyökere marad egy résznek, a föld feletti részek nagy részét is le kell vágni. Ez nálad tippem szerint elmaradt. (Én szoktam így szaporítani eladásra.)

Magról is lehet, nem igényel hideghatást. Itt áprilist írnak, 12-15 fokos talajhőmérsékletet:

[link]

A németeknél, hűvösebb időben csak májust javasolnak, de a magyar szöveg már át van írva 3-4. hóra:

[link]

Helybe vetve nehezebb, virágládában vagy nagyobb cserépben egyszerűbb kikeleszteni.

Magról nyilván nagyon olcsó, 200 Ft-ból lesz 100 növényed, de legalább egy évet veszítesz vele. Úgyhogy ha biztosra akarsz menni, és nem olyan sok kell, akkor vegyél kész növényt, néha akcióban már 500-ért is lehet venni.

Amúgy még dugványozni is lehet, de ez is egy év pluszt jelent.

márc. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

Pannonhalmán is van levendulás...

Ha árulnak palántát, gondolom (talán)... Az is jó lehet, nem csak a tihanyi... Bár ezt nem tudom csak feltételezem.

Pannonhalma van nekem közel... Vagyis sokkal közelebb mint Tihany

márc. 4. 09:36
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Van ott is levendula árusítás. A neten is van oldaluk, de ott egyszerre 50 tő a minimális mennyiség. Gondolom helyben találni könnyen más árust is.
márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úton-útfélen árulnak már palántát. Lényeg a napos hely és nem pangó vizes talaj.
márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Jófogáson is meg a Marketplace-en is van szabadgyökeres levendula már 100 Ft-ért is. Állítsd be a maximum árat mondjuk 300-ra, hogy mást is láss.

A szabadgyökeres is üzembiztosan megfogja, ha kellően visszavágod a föld feletti részét.

márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!