Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudható hogy sikerült-e...

Honnan tudható hogy sikerült-e a dugványozás?

Figyelt kérdés
Ha a dugvány 1-2 hónap után kirügyezik esetleg hajtani is elkezd, akkor már biztosra vehető hogy sikerült gyökeret eresztenie?

márc. 5. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, a jó időtől a vesszőben lévő tartalékból simán kihajt gyökér nélkül is.


1 hete lemetszettem a ribizlit abból dugattam el az is már hozza a leveleket, de azt letörtem.

márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy a kérdésre is válaszoljak, ha a 3 hónapban még nem kezd elszáradni akkor már valószínű van valamennyi gyökere
márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Növényfüggő.

A hajtás az égvilágon semmit nem jelent.

A sorjelzőnek ledugott körtevesszők is gyakran hoznak kis leveleket, aztán csak nyár közepe felé száradnak el, nulla gyökérrel.

Igazából a hajtások és levelek kinézete alapján lehet tippelni. Ha csak tavasszal hajt, utána nem fejlődik sehová, akkor bármi lehet. Ha még nyáron is fejlődik, több centi hosszban, és a levelek fényesek, jól néznek ki, akkor valószínűbb a siker.

Biztos majd akkor lesz, ha még szeptemberben se száradtak el a levelek.

márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!