Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a legjobb módszer növény...

Mi a legjobb módszer növény dugványozásra ?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok mindent kipróbáltam, de még mindig elég ritkán sikerül így szaporítanom növényeket. Próbáltam gyökereztető hormonokat, nagy ládában magas páratartalmat, akvárium melegítővel, levéltrágyát stb. Eddig a legsikeresebb módszerem az az, hogy miután elütettem, a nem levágott leveleiket lefújom levéltrágyával, amitől egész jól megindulnak. De sajnos a sima levendulák is állandóan berohadnak. Pedig nem öntözöm agyon őket. És elvileg a dugványoknak nagyon is kéne a víz. Talajnak én tőzeg+komposzt+perlit+fekete földet használok. Gondolkozom, hogy növelem ennek a talajnak a lazaságát még faforgáccsal. Aránylag árnyékos helyen vannak, most pl beltéren állandó hőmérsékleten.

Mennyi fényt igényelnek ? Gondolkozom pár lámpa beüzemelésén, amiket az első pár hét után tennék feléjük.

Hogyan kéne csinálni, hogy sikeresebb legyen a dolog ?



2023. nov. 5. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A beltér a probléma. Nincs elég fény, viszont túl sok a nedvesség. Beltérben még erős gyökeres levendulát se tudsz huzamosabb ideig életben tartani.

Kültéri növényt szabad földben lehet legjobb eredménnyel gyökereztetni. Kivéve hozzáértők által üvegházban. A napi hőingás jó hatással van a növényekre.

Jövőre úgy próbáld, hogy felásott földben, árnyékos helyen, üveggel leborítva. A sok fény jó, csak a tűző nap nem. Öntözve, de nem agyonöntözve. Tápozni nem kell egyáltalán. A gyökereztető hormon elvileg nem árt, de nálam soha nem volt vele még olyan se az eredmény, mint nélküle. Ez persze lehet véletlenek összjátéka is.

Az is lehet, hogy túl kicsi rész van földben nálad, és ehhez képest túl sok leveles részt hagysz.

Szobanövények közül sokat jó eredménnyel lehet csapvízben is gyökereztetni.

2023. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!