Kezdőoldal » Otthon » Kert » IKEAs cserepes virágok jó...

IKEAs cserepes virágok jó minőségűek?

Figyelt kérdés

márc. 8. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Ja. Csak össze kell rakni egy imbuszkulcsal
márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, mert az áruházban elég sokáig bírják a sötétet.
márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Bakker 2-es megvilágosodtam a válaszod nyomán... Nálam lehet azért pusztul ki mind, mert túl világos van. :D

A sárkányfám pl. gyönyörű, a yuccám kihalt, némi sos megoldással új életet leheltem egy-két hajtásába, de sosem lesz már olyan szép, mint amikor vettem. Meg van valami kis pálmám, ez már a második. Az első elkezdte ledobni a leveleit, amikor hazahoztam, majd a semmiből fél év múlva újra hajtott. 2 év múlva újra kezdte, de már nem élte túl. Az újjal most az újrahajtás fázisban járunk, kíváncsian várom mi lesz a vége. Szóval összességében az én tapasztalataim nem túl rózsásak az ikeás növényekkel...

márc. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ikeában sok olyan növény van, ami árnyéktűrő. Nekem csak egy növényem van onnan a 100ból, de az remekül van. Azt nem szabad elfelejteni az ilyen áruházi növényeknél (obi, baumax, ikea, akármi), hogy rengeteg stressz éri őket, amíg hozzád kerülnek. Növekednek egy tökéletes körülményeket adó üvegházban, aztán csomagolás és szállítás után bekerülnek az áruházba (ahol a fényviszonyok elég gyatrák, plusz a személyzet vagy ért hozzájuk vagy nem - vagy locsolja, vagy nem). Utána jössz te, hazaviszed - és bekerül egy sokadik környezetbe. Amikor hazaviszel egy növényt, próbáld pár hétre egy nagyon világos (de közvetlen napfénytől védett) helyre tenni, az sokat segít a regenerálódásban és remélhetőleg minimalizálhatod ezzel a levélfoltosodást/hullást. :)
márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 21 éve vettem Ikeában szobaborostyánt, azóta is szépen megvan.
márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt is figyelembe kell venni, hogy ezek a bolti növények az eladás előtt rengeteg tápanyagot kapnak, amitől szépek lesznek egy ideig. De aztán hazaviszi a vevő és jobb esetben csak öntözi, de olyan tápoldatot, amit a kertészetben kap a bolti árusítás előtt be sem tud szerezni, vagy ha tápoldatozza is, annyit nem ad neki, mint előtte. Nem is érné meg, mert olyan drágák a tápoldatok.
márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!