Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma ültettem először ládába...

Ma ültettem először ládába virágmagot. Ilyenkor, milyen időközönként kell öntözni? (kezdő vagyok,még soha nem csináltam hasonlót. Továbbá baj,hogy nem "tapicskoltam" meg a földjét,hanem csak simán betemettem?

Figyelt kérdés
Légkondi van a szobában,ami hűtő és fűtő is egyben. Ez okozhat bármilyen kárt, mármint a magok kikelésében? Mivel fényigényes növények, így az ablakhoz tettem egy állványt, és azon pihennek a ládák,virágmagostól. Mától számítva,ha minden jól megy, kb mikorra látszik majd valamilyen eredmény?
márc. 9. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Milyen növény?

Meleg kell, mindig nedves talaj,sok növény takarás alatt indul be, mert az átlag szobahőmérséklet nem lesz elég.

márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egyik az őszirózsa, a másikak ilyen vegyes balkon növények.Erkélyláda virágkeverék.
márc. 9. 17:13
 3/5 A kérdező kommentje:
A harmadik teltvirágú porcsinrózsa.
márc. 9. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát kiderül. Porcsinrózsa nekem is mindig van, de a ládát sosem veszem le télre, következő évben mindig tele van,de még ablak alatt a térkő is.

Így, hogy magától alakul, májusban látszik, júniusban már sok virág van. Más magos nekem sosem jött össze így, max májusban odaszórom a helyére, aztán vagy nő vagy nem.

márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan időközönként kell öntözni, amilyen időközönként kiszárad. Ez a víz mennyiségétől és a hőmérséklettől függ, és te látod.

A különböző növények különböző idő alatt kelnek ki meleg szobahőmérsékleten. Van, ami 3 nap alatt, meg van, ami 3 hét alatt.

De ha a szobában huszon-fok van, akkor kizárt, hogy kibírják a benti körülményeket. Majd ismételd meg március végén vagy április elején szabadban, a csomagoláson feltüntetett időben.

márc. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!