Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elég ha felásom a kertet?

Elég ha felásom a kertet?

Figyelt kérdés

Tavaly vettük a házat, idén már ültetnénk ezt-azt. Anyósomék szerint fel kéne legalább egyszer szántatni a kertet, legalább oda ahova ültetni akarunk. Én nem nagyon akarom, mert egyrészt elég sok építési törmeléket hagytak ott a tulajok össze-vissza, másrészt vannak friss és regebbi gyümölcsfák is. Ezért arra gondoltam, hogy én magam felásom, még mielőtt nagyon megnőne a gaz. A talaj elég jó minőségűnek tűnik, az előző lakók több állatot is tartottak, és gondolom azért. A veteményesnek szánt terület nagysága nagyjából 250 négyzetméter, a teljes udvar egyébként 800 körül van. Azt még nem döntöttem el, hogy az udvar többi részén mi legyen, hogy hagyjam-e gazokat maguktól nőni és mindig kiszedem ami nem tetszik, vagy gyepesítsem-e.

(Bocsánat ha hülye kérdés, 20 éve éltem falun utoljára, és szeretnék harmadik féltől is véleményt kapni)



márc. 12. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
elegendő felásni
márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora kertben normál traktoros csak kárt csinálna, összetúrná mint a vadmalac. Kistraktorossal fel lehet szántatni ha nem akarsz vele vacakolni. De 250 nem nagy terület, simán fel lehet ásni.
márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Az első ásás után meg gondolod,nem e lenne jobb kis traktorral szántatni,megdolgoztatni apróra a földet.
márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen mélyszántani jobb lenne, de most ebben a felázott talajban már elég sok kárt tenne egy rendes traktor, még akkor is, ha nem lennének gyümölcsfák. Az ilyen kis traktorok meg jellemzően - legalábbis felénk - nem csinálnak rendes munkát, csak a föld tetejét kapirgálják, 15-20 cm mélyen. A gazda meg meg van elégedve, hogy milyen szép egyenletes a szántás... Hát nyilván 30 cm-es szántás esetén már elég hepehupás lenne.

Az ilyennél sokkal többet ér egy rendes ásás. De csak akkor, ha az mélyebb, mint 15-20 cm. Ami azért 250 m2-en, vizes földben nem lesz sétagalopp. Az első 50 még csak-csak megy valahogy, de az utolsó 50-en már annak az anyukáját is szidod, aki az ásót feltalálta.

Szerintem úgy kellene, hogy nem feltétlen az elejétől mész a vége felé, hanem megtervezed, mi hová megy, és azt a részt ásod előbb, ahová előbb akarsz veteményezni. A palántáknak való rész még április végéig ráér.

márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Abdullah_ ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az ásás sokkal jobbat tesz mint a szántás, sokkal jobban megforgatod vele a földet.

Ásd fel, majd gereblyével dolgozd el a hantokat, göröngyöket és szuper lesz :)

Ha szükségesnek érzed, szórj előbb a területre egy kis szerves trágyát, amit granulátum formában is lehet kapni, ami száraz.

márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!