Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az epret át lehet még ültetni?...

Az epret át lehet még ültetni? Ha átültetem, akkor lesz azon idén még termés?

Figyelt kérdés
Ősszel szoktam átültetni, de most egészségügyi okok miatt ez elmaradt. Nagyon sok is, több ágyásba ültetném át.

márc. 13. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Át lehet még ültetni, és lesz is termés. De kisebb, meg valószínűleg kevesebb szem, mint ősszel átültetve.

A kárt mérsékelni tudod, ha minél nagyobb, lehetőleg 15-20 cm-es földdel ülteted át. Ebben az esetben, ha az időjárás ideális lesz, egész szép termésed lehet még. De ha netán holnaptól már nem ez az esős idő lesz, hanem bejön egy száraz meleg, április végétől meg 30 fok, akkor a kevés gyökér miatt már nem fogja annyira bírni. Ha kisebb földlabdával ültetsz, akkor se.

De miért olyan fontos ültetni? Ha nem szaporítani akarod, akkor csak ritkítsd ki, és minden szép, minden jó.

márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Át lehet ültetni, nagyobb földlabdával. Tápos vízzel megöntözöd, és várod a virágzást, a méhecskéket, és a bő termést.
márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Azért az őszi ültetés az igazi. Ahhoz képest biztosan gyengébb lesz az eredmény...
márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy ágyás eper volt tavaly, de nagyon sok lett már azon a területen. Ahogy írtam is a kérdés alatt. Ritkítani szerettem volna azt a területen lévő mennyiséget és máshova átültetni azokat a palántákat, amiket onnan kiszednék.
márc. 13. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet még átültetni nyugi, nem lesz semmi baja.
márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!