Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaszi vagy őszi fokhagyma,...

Tavaszi vagy őszi fokhagyma, ami a képen látszik?

Figyelt kérdés

[url= [link]


Valaki, aki jártas fokhagyma témában, nem tudja megállapítani?

Kevés volt az itthoni fokhagymám, így nem lett volna elég ültetni, így a piacról vásároltam (Marosvásárhely) ugyanezt a fajtát, még a doboza is ilyen volt egy piaci viszonteladótól. Óriási nagy fejek voltak. Ha jól emlékszem, február 23-án került kiültetésre a sajátommal együtt. Amit a piacról vettem, egyik ágyás felébe ültettem. Ma március 14-e van, és a piaci fokhagymából egyetlen egy szál sincs kibújva, míg a saját fokhagymáim, amik ugyanazon napon voltak ültetve már 3-4 centisek és mind ki vannak bújva. Az 1 héttel később ültetett dukhagyma is bújik már.

Két dolog merült fel bennem, vagy őszi fokhagyma, vagy valamilyen csírázásgátló anyaggal le volt permetezve. Esetleg kínai vagy török fokhagyma lenne? Pár éve ugyanígy jártam hasonló nagyságú és színű fokhagymával, amit szintén egy viszonteladótól vettem, amik nagyon későre bújtak ki, kb. harmada kelt ki, és a termés is pocsék volt.


Ez, az akkor kiírt kérdés, akkor még azzal azzal bíztattak, hogy biztos ,még hideg a föld, majd kibújnak, és végül nekem lett igazam.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__9809955-megtort..



márc. 14. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a kép nem található
márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Rossz a link, bocsi


[link]

márc. 14. 20:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
az olvasottak alapján Kínai és őszi
márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez őszi, és legkésőbb októberben el kellett volna ültetned... Mostanra már nagynak kéne lennie. Ez nem áll el olyan jól. Gondolom már enni sem jó mert megpunnyadt. Ez van.
márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Viszont az a fura, hogy ahogy a képen is látszik, már voltak olyan gerezdek, amiken a néhány milliméteres csíra meg volt jelenve, ez győzött meg. A földbe, amibe ültetve vokt, összel fel vokt ásva, nedve is volt, utána a szokásosnál melegebb is volt, tehát minden feltétel adott volt, ahogy a többinek is, amik kikeltek.
márc. 14. 20:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez az őszi nem áll el olyan sokáig. December-január még lehet enni aztán vége. Ültetni sem lehet. Kiment belőle annyi nedvesség hogy hiába van rajta hajtás, az már nem nő meg.

Azért őszi mert ősszel kell kiültetni :)

Amúgy jó mert jó nagy a mérete...

márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy a rókák ennék ki a májukat az ilyen eladóknak!🤣 Megkeresem én és pontra teszem.
márc. 14. 20:41
 8/14 anonim ***** válasza:
De neked a tavaszi ilyen nagy méret volt amúgy? (Mostmár kíváncsi vagyok)
márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak mert amiket én ismerek tavasziakat azok mind kisebbek.
márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tavasziak kisebbek voltak persze, de azokból mindig csak a nagy gerezdeket ültetem ki, a kisebbeket elfogyasztjuk.
márc. 14. 20:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!