Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megtörténhet, hogy kínai...

Megtörténhet, hogy kínai fokhagymát vettem?

Figyelt kérdés
Szóval Erdélyből írok, és a tavalyi rossz időjárás miatt nagyon kevés a fokhagyma. A piacról vásároltam az átlagosnál nagyobb fejeket, az eladó helyinek mondta, de nekem nagyon gyanús. Szóval március elején elültettem a dughagymával együtt, és csak most kezd kikelni, de kb. csak negyede van kibújva. Ez normális? Máskor kb. 10nap alatt ki volt bújva. Esetleg lekezelhették valamivel, amicsökkenti a csírázást? A színük nem fehér, hanem rózsaszínes.

2019. márc. 25. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy honnan származik,ki fog az bújni .

Nem gondolod hogy hideg a föld még ? Miért kellene neki egyszerre kibújni . Lehet hogy ezek mélyebben vannak a földben .

2019. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy ültettem, mint máskor. Eddig az itteni fokhagyma 10 napra kibújt, míg a dughagyma kb. 3 hét. Mostanra szinte az összes dughagyma kikelt.
2019. márc. 25. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy kínai, mint minden más is.
2019. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak csírázásgátló vegyszerek, a multiknál szinte csak ilyennel kezelt vöröshagymát meg krumplit lehet kapni. A fokhagymát nem tudom, azt még nem vettem, mert termelek eladásra, és nem is néztem utána, de valószínűnek tartom.

Szóval, nincs kizárva, hogy ilyent vettél, és ami kevesebbet kapott, az ki is kel, de akkor később is betegesen fog fejlődni a levele.

Mondjuk, kínaiban nem láttam még rózsaszínest, azt direkt vegyszerrel fehérítik, és az eleve fehér fajtákkal könnyebb a dolguk. Vagyis, az majdnem 100 %, hogy nem kínai.

Azt egyébként arról is meg lehet ismerni, hogy a gyökér helyén egy sima mélyedés van, amit inkább csak kínaiak szoktak csinálni. A magyarok inkább csak levágják a bajuszt, nem vágják ki az alapot.

Elképzelhető, hogy nálatok nagyon hideg a föld, itt nálunk ha csak 3 hétre kel, ott már gond van.

2019. márc. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!