Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akik értenek a permetezéshez,...

Akik értenek a permetezéshez, honnan tanulták?

Figyelt kérdés

Ti honnan szereztétek a tudást?


Felmenőktől, régi öregektől, kertészkedős könyvekből, blogokról, egyéb internetes cikkekből, a gyártók oldalán tájékozódnak, a gazdaboltostól kérdeznek, iskolában tanulták, vagy csak úgy kitapasztalták az évek során, vagy csak kísérletezgetnek stb. stb.?



márc. 17. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nagybátyámtól,metszést is.
márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Az alapokat a szülőktől, a maradékot pedig youtube-ról (pl. metszés) és idős távoli rokon bácsitól, akitől kaptunk egy rakás csemetét anno. A permetszerek pontos fajtáját pedig a gazdaboltostól kérdeztük mit ajánl.
márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Saját rábszás, és a net előtti időkben újságok kertészeti cikkeiből az alapokat, utána meg - részletesebben - netes oldalakról, meg kertészeti fórumokon olyasmiket is írtak, amik hivatalos cikkekben nem annyira szerepelnek. Öregektől nem nagyon lehetett kérdezni, mert ők csak a rezes permetezést ismerték... Utána már én adtam tanácsot nekik, hogy milyen szerek léteznek egyáltalán. Meg hogy milyen betegségek és kártevők léteznek egyáltalán, mert ők csak azt látták, hogy valami miatt nincs termés.

Mióta értek hozzá valamennyit, azóta nem sokat kérdezek a gazdaboltosoktól, mert tisztában vagyok vele, hogy ők többnyire legjobb esetben is csak nagyon alap dolgokat tudnak, mivel maguk nem permeteznek, csak elolvasnak egy-két termékismertetőt. Inkább fórumon kérdezek. Az egyik még mindig működik, de azért nem az már, mint régen. (Mikor még én is írtam oda. :)

[link]

márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhonnan gyűjtöttem az infókat.
márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3# Szerintem ez a gazdabolt helyétől és az eladó személyétől is függ. Nálunk a vidéki gazdaboltos nénike elég szavahihető, akiről tudom, hogy hol lakik és van kismillió gyümölcsfájuk, illetve pacekban megmondja, hogy ez drágább ugyan, de szerinte a másik jobb fele annyiért, mert... és elmondja a saját tapasztalatait. :) Ha mástól kérek segítséget a boltban ilyen ügyben is odahívják inkább Éva nénit, hogy segítsen ő.

Egy nagyobb kertészetben, vagy barkácsboltban, de akár nagyvárosi gazdaboltban valóban más lehet a helyzet. Az a baj, hogy ez ténylegesen lutri, de azért ne írjuk le a boltosokat. :)

márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

5

Hát igen, így véletlenszerűen előfordulnak hozzáértő eladók is. :)

De a tapasztalatot ők sem eladóként szerezték, hanem kertészként. Én se onnan tudom a legtöbb dolgot, hogy olvastam valamit, hanem hogy kipróbáltam, és láttam, hogy ez jó, ez meg nem.

márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemen tanultam, de nekem ehhez diplomám van
márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Abdullah_ ***** válasza:
51%

Facebook csoportokban, akadnak tényleg hozzáértők is. Továbbá szakkönyvekből, internetes oldalakról, a permetszer gyártójának tájékoztatóiból.


Sajnos az öregek legalább annyi hülyeséget hordtak össze nekem, mint amennyi jó dolgot, a gazdaboltosok mindenféle mérget kevertetnének össze mindenkivel. Például valaki már most rovarölőt ajánl, amikorkáros rovarok még nincsenek, ellenben a méheket veszélyeztetnénk.


Szóval attól hogy valaki öreg, meg 30+ éve csinálja, vagy gazdaboltos még elképesztő marhaságokat tud összehordani. Ez a tapasztalatom.


Eleve régen a szoci időkben, ész nélkül nyomták a mérgeket, ez látszik az akkor szocializálódott emberek mentalitásán.

márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!