Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha kaspóba ültetek növényt,...

Ha kaspóba ültetek növényt, cserép nélkül feltétlenül kell lyuk a kaspó alkára?

Figyelt kérdés
Ma dobtam ki a pár év után tönkrement yuccat a kaspóból amibe ültettem, ki is volt rohadva. Van pár növényem amig direktbe kaspóba ültettem, így tettem a yucca utódjával is. Nagy baj lehet hogy alul nem folyik ki a víz? Nagy kaspóról van szó. Vagy más is tart így szobanövényt?
márc. 17. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy növényeim vannak, mind így tartom. A földbe mindig keverek agyaggranulátumot. Az felszívja a felesleges vizet, nem áll a vízben öntözés után a gyökér és szellőzni is tud a föld. Télen két hetente öntözöm őket, nyáron hetente. Megoldhatod úgy is, hogy a kaspó aljára vastagon kavicsot raksz, de az agyag azért jobb. Az felszívja majd visszaadja a nedvességet a földnek.
márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy 1-es írta. Ha megoldod a kaspón belül, hogy a felesleg víz külön lehessen és ne álljon a növény gyökere túl sok vízben ami kirohasztja, akkor nem kell luk az aljára.
márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy titka van: nem szabad túlöntözni. Ha nincs víz, ami bent pang, és gyökérrothadást okoz, akkor nem kell lyuk. Mert ha így öntözöd, akkor hiába lenne lyuk, úgyse folyna ki semmi víz.

Pl. a nagy leandereim cserepén alul van lyuk, de soha nem folyik ki rajtuk víz, nincs is alattuk tálca.

márc. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Az agyaggranulátumtól jobbat nem tudnék mondani e célra én nem csak az aljára teszek belőle. Fedőrétegnek is kiváló arról nem is beszélve, hogy a jó tulajdonságai mellett dekoratív a megjelenése is. Érdemes többféle méretűt vásárolni, igény és alkalmazás szerint. Nyilván az óvatos öntözés is működik de vannak szabadban lévő kaspók és egyéb növénytartók is. A koptatott zeolit zúzalék is nagyon jó tulajdonságokkal bír.
márc. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!