Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keritestol 60 centire vannak...

Keritestol 60 centire vannak oszlopos baberok ultetve. A baberok es a kerites kozt, mivel fedjem le hogy evekig ne noljon ott a gaz?

Figyelt kérdés

Gondoltam azt is hogy az oszlopoktol 40 centit lebetonozok , mint ha egy jarda lenne. S utana a baberok elott 20 centivel csinalok egy szegelyt. Igy 40 centiben lennenek a baberok, s azt a 40 centit bemulcsoznam. De mind a beton anyag, mind a mulcsozas nem keves ft ban. 60 metert kellene igy meg csinalni.

A teljes bemulcsozas sem lenne olcso.

Esetleg valami info , mas megoldasra ?


márc. 18. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Geotextil? És rá mulcs vagy murva. A fehér murva ráadásul nem forrósodik át annyira, mert visszaveri a fényt.
márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha jol tudom pont a feher murvat nem ajanljak mert nem csak a fenyt, de a meleget is vissza veri. S igy mesul. De remelem rosszul tudom
márc. 18. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy fölötte melegebb van? Nem tudom. Akkor más színűt rakjál.
márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak olyat,ami a vízet is átengedi.
márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a mulccsal jársz a legjobban. A murva között is idővel feljön a gyom, csak kiszedni sokkal nehezebb.

Ne ilyen fenyőkéregben gondolkodj, lehet venni mindenféle(vegyes) növénydarálékot kertészektől akik vállalnak aprítást. Annál olcsóbban szerintem semmivel nem jössz ki, betonnal biztosan nem, és az még munkában is óriási.

márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mulcs az elkorhad, tehát pótolni kell.

A murva közé pedig bepotyognak a levelek, és ha nem távolítod el rendszeresen, akkor ott komposztálódnak, és idővel szépen benövi a gyom az egészet.

Szóval, semmi nem tart örökké.

márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hat koszonom. Akkor majd kitalalok valamit.
márc. 19. 10:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!