Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez szőlőnél is elérhető?

Ez szőlőnél is elérhető?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a zöldségnövények "tisztává" nemesülnek a 7. utódgenerációra (F7), azaz true to type avagy heirloom magjuk lesz.

márc. 20. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
És azt is tudod, mit írtál le? Mert ha igen, nem tetted volna.
márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mire gondolsz? :)
márc. 20. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Szőlőt nem magról szaporítjuk hanem dugványozással vagy bujtással és ha nem direkttermő akkor oltjuk egy alanyra.

Amúgy ne akarj eredeti nemesítetlen szőlőt nevelni mert ehetetlen.

márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2.: Szóval nem igaz, hogy egy 8. generációs szőlő a szülő tulajdonságait hordozza? Csak mert egyszavas választ adtál, és utána másról kezdtél el írkálni.


1.: Gondolom nem válaszolsz a piros pacsi után, de gondolom annyi közöd van a kérdéshez, amennyit a válaszod mutat.

márc. 21. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Csak mert egyszavas választ adtál, és utána másról kezdtél el írkálni."


Nem másról kezdtem el irkálni hanem segíteni akartam. Jómagam szőlővel foglalkozom 30 éve, sőt magam nemesítettem ki már szőlőt. A kérdésedre válaszoltam. De ha ennyire lehetetlen a felfogásod és ennyire kötekedő a stílusod akkor részemről ennyi volt, pedig a szőlőről szívesen mesélek, úgyhogy szia.

márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, de egy nemből nehéz leszűrni itt GYIK-en hogy ténylegesen mennyire jártas a válaszadó a témában (ahogy a kérdésből is, valóban laikus hatást keltek vele).

A "nem" utáni részt már tudtam eddig is, ugyan az tényleg nem szigorúan a kérdéshez kapcsolódó, de a bárgyún megfogalmazott kérdés figyelembevételével mégiscsak témába vágó, szóval bocsánatot kérek. Az első válaszoló odaköhögése befolyásolta a hozzád intézett válaszom is. Üdv

márc. 21. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!