Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az Agrokén permetezővel le...

Az Agrokén permetezővel le lehet mosni a rózsát?

Figyelt kérdés
Mert nem tudom mitől, de permetezés után elszáradtak a levelek. Permetezés utan kb 7 nappal.

#Agrokem
márc. 22. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudod, mit jelent a lemosás? Azt olyankor kell alapból, amikor még a levelek nem jöttek elő. Ez meg a rózsánál már vagy két hónapja volt... Az Agrokén leveles állapotban való kiszórása szerintem az égvilágon semmi nincs engedélyezve. Minek szórtál egyáltalán ként? Mi ellen?


Nem valami fagyzugban laksz esetleg? Ilyenkor a gyenge, nagy víztartalmú leveleket meg tudja csípni a komolyabb fagy, szóval még az is szóba jöhet.

márc. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kén lisztharmat ellen hatásos szer. Őszintén szólva a pöszmététől az uborkán át a szőlőig sokmindenen láttam már már lisztharmatot, de rózsán még soha. Talán mielőtt legközelebb permetezel, meg kellene tanulni melyik szer milyen betegségre való. És persze a betegségeket is fel kellene tudni ismerni...
márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tetük ellen
márc. 22. 13:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Az viszont rajta van
márc. 22. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Levéltetű ellen jobb lenne rovarölőt használni, mint leégetni az egész növényt. Egy jobb növényvédőszer-boltban legalább 200 olyan rovarölőt tartanak, ami jó levéltetű ellen... Legközelebb használj mondjuk Spilant, az felszívódó, tehát azok is elpusztulnak tőle, amik a levél másik oldalán vannak. Meg az amúgy is szinte minden szívó-rágó rovar ellen jó, viszont a méheket nem bántja.


2

A nagy részével egyetértek, de bizony rózsán is előfordul néha lisztharmat. Én egy történelmi borvidéken lakom, és itt régen szokás volt a szőlő végébe ültetni pár bokor érzékenyebb rózsát, mert azon hamarabb kijött a lisztharmat, mint a szőlőn. És ha ezt tapasztalták, akkor azonnal rohantak haza a kénért, aztán lefújták vele a szőlőt. (Akkoriban más még nem nagyon volt.)

[link]

márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A spilant köszönöm.
márc. 23. 11:37
 7/10 A kérdező kommentje:
Sok a permetszer. Szinte szakembernek kell lenni hogy ne költse valaki rá a gatyáját és mégis védett legyen a növény. Mindezek mellett van több növeny is amelyiket esetleg lehet ugyan azzal permetezni. Az eledó meg sokszor nem tud semmit konkrét gyümölcsre levetitve. Megtörtént velem tóbbször is, pl most is. Buták mint a tök én meg megyek utannuk. Nekem a ribizlit zabálja a tetü de azonnal hogy kinyilik a bimbó, meg van málnám eprem. Ezekre kell felszivodó rovar es gombaölő szer. Mik a javaslataitok?
márc. 24. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell sok permetszer, mert szinte minden szer sok növényre, sok betegségre, ill. sok kártevő ellen jó. Ilyen szereket vegyél, ne Agroként, ami gyakorlatilag csak egy kiegészítő dolog, tél végi lemosásra.

Az tény, hogy sok helyen nem értenek hozzá az eladók, mert többnyire ők nem termelők, csak elolvassák azt a pár sort, ami a szer csomagolására van írva. De ezt te is tudod otthon, mielőtt megvennéd...

Konkrét problémára keress konkrét szert. Úgy nem érdemes mondani valami anyagot, hogy fújd le vele, hátha lesz nálad olyan.

A ribizlit se értem, milyen tetű zabálja, ahogy kinyílik a bimbó? A tetvek nem zabálnak le semmit, hanem csak szívogatják a növény nedvét. A ribizlin pl. a levélpirosító levéltetű szokott piros hólyagokat okozni. De már most is ott vannak, én vagy 10 napja permeteztem ellenük, szintén Spilannal. Bár a méheket nem bántja, de valószínűleg nem szeretik a szagát, mert olyankor gyengébb a fürtök termékenyülése, ha virágzásban használjuk.

márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az az levelpirositó. Mospilan jo erre?
márc. 24. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz, mint a Spilan, csak egy kicsivel drágább. Némi tapadásfokozó ehhez se árt.
márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!