Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan oldanátok meg SOS+legol...

Hogyan oldanátok meg SOS+legolcsóbban egy kb.40m2-es kocsibeálló burkolását?

Figyelt kérdés

Arról van konkrétan szó, hogy sos kellett megcsinálnunk a kocsibeállót, de nincs nagyon keret a normális burkolásra. Mivel viszont föld az alap, így ha esik a sárban lépkednénk és a kocsi is elakadhatna.

Mit csinálnátok? Ha olcsó, akkor ideiglenes megoldás is érdekelne, mert lehet, hogy később szépen le tudnánk kövezni.

Köszi előre is a segítséget!


2010. okt. 26. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0-20-as murvát rá, ledöngölni,arra később jöhet a térkő.
2010. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

kulé kavics is jó oda.

ha az osztályozóból veszed hihetetlenül alacsony árat fognak mondani...

2010. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
... csak az nem tömöríthető, ezért nehézkes járni rajta. Autóval meg főleg.
2010. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártunk, a szegélyköveket megcsináltuk közé meg mészkőzúzalékot hozatunk.árban pont annyi mint sóder,csak szebb.tömörödik,később mehet rá a térkő.
2010. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem járnánk bele nagyon a kocsival a földbe ezeket a kavicsokat? Mennyivel számoljunk szerintetek? Kb. 10 cm elég vagy vastagabban legyen?


Én egyébként azt gondoltam, hogy ezek a kavicsos dolgok jóval drágábbak, de most már utánanézek, hogy mennyibe is kerülnek a környékünkön. Jó lenne, ha tényleg nem lenne drága, azért annyi különbség csak nem lehet közöttük.


Nagyon köszi az eddigi segítséget is!

üdv

2010. okt. 27. 10:35
 6/10 anonim ***** válasza:

belejárod, de ez ugye nem baj, mert ha később betonozni akarod csak stabilabb lesz tőle.

Ha térkövet szeretnél akkor az alá ugyanúgy kell.


Én úgy csináltam, hogy leraktuk a szegélykövet szintben ahogy a térkövet terveztük. A szinttől visszaszámoltuk a 8 cm térkő+homok vastagságot a maradék helyet meg beöntöttük A mészkő zuzalékkal. asszem 1 m3 volt valami 5000 ft szállítással.

2010. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem járnánk bele nagyon a kocsival a földbe ezeket a kavicsokat?"


De igen, és ez nem jó. Attól is függ, hogy milyen a talaj. De minél vastagabban rakod, annál kevésbé járod bele a földbe, annál jobb. 10centi az kevesebb, mint a minimum. Számolj 20-szal inkább..

2010. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

itt van a rétegrend:

[link]


én nem raktam csak olyan 10-15 cm sódert, nem süllyedt meg, pedig homokos talajra tettem. Arról meg nem is beszélve hogy a kerti szegélykő nincs 30cm széles:)

2010. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"pedig homokos talajra tettem. Arról meg nem is beszélve hogy a kerti szegélykő nincs 30cm széles:)"


Nem a homokos, az agyagos a bajos. A kerti szegélyt meg úgyis be kell betonozni, vagyis betonágyra rakod. A betonágy pedig olyan magas, amilyen csak kell... ;)

2010. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálunk a szegélykő helyett egy kis fal lesz körbe, mert lejt a telek és ki kell egyenlíteni vízszintesre az utcafronthoz képest, de a lényeg az ua, hogy fogja oldalt a földben is valami a kavicsot, sódert,... hogy ne mosódjon ki.


Jó a link, hasznos infók vannak benne.


Köszi szépen a segítségeket! Már csak akkor az idővel kell szerencsésnek lennünk hétvégén. :)


üdv

2010. okt. 28. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!