Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan szedjem ki a paradicsom...

Hogyan szedjem ki a paradicsom palántát ha át akarom ültetni?

Figyelt kérdés
Most kezdenek kijönni a kis szàlak és nagyon közel vannak egymàshoz. Az összeset nem is akarom kiültetni csak egy pàrat. Hogyan tudnám kiszedni úgy hogy ne sérüljön? Most kezdtem a hobbikertészkedést és teljesen tanácstalan vagyok :)
márc. 24. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Mibe vetetted őket?
márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint, csak pár szálra van szükséged, úgy érted? Akkor a felesleget ne húzd ki, mert sérülni fognak a megmaradók gyökerei is, hanem egy ollóval vágd el földszinten.

Ha pikírozni akarod, akkor pedig fogsz egy kést, és annak a lapjával emeld ki a gyökérhez tartozó földmennyiséget. Vigyázva a megmaradók gyökerére.

De ilyenkor, egyből kelés után még nem nagyon érdemes átültetgetni. Meg lehet csinálni, de felesleges, ha nem valami borzasztó drága, szemenként árult magból van. Jobban jársz, gyorsabban lesznek szép palántáid, ha a felesleget kinyírod, és ültetsz újat egy másik edénybe, ha szükséged van rá. Így az új kelés kb. annyira fog fejlődni, mint amit átpikíroznál, a megmaradók gyökere viszont nem sérül, gyorsabban nőnek.

márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Köszi a tanácsot :) Kinyomtam egy paradicsomot és úgy keltek ki csak én hülye nem sorba nyomtam ki a magot hanem egy helyre és most egy őserdő jött ki egy köralakban . Ez a késes módszer szerintem jó lesz :) Kicsit még erősìtem őlet aztán tejfölös dobozokban egyesével
márc. 24. 14:32
 4/9 anonim válasza:

Én ásóval mélyen alá szoktam nyúlni és ennyi. Az első 1-2 napban eléggé kókadtak az átültetés miatt de locsolom és hamar kirúgja magát.


Igaz ezt az ásós megoldást én nem kis szál korukban csinálom meg hanem amikor már egész nagyok és kezd jönni a virág.

márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ja persze ezt az ásós módszert kertben szoktam. Ha te virág ládában termeszted őket akkor valóban a 2es válaszoló megoldása lesz jó.
márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3

Nem is sorba kellene a magokat, hanem egyenletesen elosztva a felületen. Hogy minél nagyobb távolságra legyenek egymástól.

Ha most télen vettél valami bolti vackot, annak a magját használtad, akkor szerintem hajítsd ki az egészet, holnap vegyél rendes vetőmagot, és csinálj új palántákat. Meleg helyen 3-4 nap alatt kikelnek.

Ezek a boltiak egyrészt nagyon rossz minőségűek, csak azért termelik őket, mert bírják a hideg környezetet (ne kelljen sokat fűteni az üvegházat), és a vastag héjuk meg száraz húsuk miatt nem romlékonyak. De hogy ízük is legyen, arra nem alkalmasak, még éretten leszedve se.

Másrészt, ezek garantáltan hibridek, azaz, az utódaik vissza fognak ütni valami még rosszabb fajtára. Ha már dolgozol velük, legalább jók legyenek, én úgy vagyok vele. (A Lugas F1 a legjobb nekem.)

márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6:

Semmi baj a bolti magjával, nem egyszer vetettem már kicsi paradicsomok magját. Nyáron, kint nevelve finom, édes termésük volt.

márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6: Ennek pont hogy vékony héjja volt és finom édes emiatt próbálom megmenteni hátha.. De amúgy fogok venni palántát kertészetből szóval ha nem olyan lesz az sem gond :)
márc. 24. 22:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi tavaly csak "bolti vacakból" vetettünk. Nyilván nem a legehetetlenebb vacakból, hanem abból, ami ízlett. Sok és finom paradicsomunk lett. :) Idén már vegyesen vetünk, van bolti is és vetőmag is, meglátjuk.
márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!